Українська вчена отримала міжнародну премію за видатний внесок у математику

1291 Читать новость на русском
Марина В’язовська
Марина В’язовська / claymath.org

Відома українська вчена Марина В’язовська, яка працює у Швейцарському федеральному технологічному інституті (Лозанна, Швейцарія), здобула індійську математичну премію SASTRA Ramanujan Prize-2017.

Про це пишуть індійські видання, передає "Радіо Свобода".

Премію індійського університету SASTRA була заснована у 2005 році. Щорічно її присуджують за значний внесок молодих математиків у сфери, на які вплинув учений з Індії Срініваса Рамануджан. Зауважимо, що премію присуджують вченим до 32 років. Бо саме до такого віку Рамануджан зробив багато наукових досягнень.

Читайте також: Нобелівська премія-2017: оголошено лауреатів з фізики

Нагороду вручатимуть 21-22 грудня 2017 року на Міжнародній конференції з теорії чисел в університеті SASTRA в Кумбаконамі, рідному місті Рамануджана. Премія складає 10 тисяч доларів.

Зазначимо, що В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцей №145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію в інституті математики НАН України на тему "Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері", а в 2013 році отримала ступінь доктора природничих наук в Боннському університеті, захистивши дисертацію "Модулярні функції і особливі цикли".

Читайте також: Вчені вперше провели надскладну операцію на людському ембріоні

Нагадаємо, що українська вчена Марина В’язовська на початку року отримала престижну математичну "Премію Салема 2016". Вона вирішила задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть.

Теги: LifeStyle Наука
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук