Президент США навіть відправив до Лос-Анджелеса бійців Національної гвардії, щоб ті зупинили протести проти імміграційної політики. Чергова акція протесту у США не проходить спокійно. Усе, що відомо про ситуацію в Лос-Анджелесі станом на зараз, 24 Канал зібрав у матеріалі.
Дивіться також Після перепалки з Трампом: чи може Маск почати кампанію з підтримки демократів
Ньюсом проти Трампа
Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заявив, що Дональд Трамп обрав ескалацію і звинуватив його у "розгортанні військової кампанії по всьому Лос-Анджелесу, яка виходить далеко за рамки його заявленого наміру просто переслідувати насильницьких та серйозних злочинців".
Ньюсом закликав виступити проти Трампа та "нести відповідальність на вищому рівні".
Дональд Трамп найбільше хоче вашої вірності, вашого мовчання, щоб ви були співучасником у цей момент. Не піддавайтеся йому,
– наголосив губернатор.
У Лос-Анджелесі діятиме комендантська
Мер Лос-Анджелеса ввела у обмежену комендантську годину у місті. Вон почалася з вечора вівторка 20:00 (06:00 за київським часом) і триватиме до 6:00 ранку середи (16:00). Водночас вона зазначила, що, ймовірно, це триватиме кілька днів.
Комендантська година діятиме не на всій території міста, а лише у центрі – на площі в одну квадратну милю.
Територія, на якій діятиме комендантська / фото CNN
Басс закликала людей, які не працюють і не живуть у центрі Лос-Анджелеса, "уникати цього району".
Протести вже охопили й інші регіони США. У місті Остін, Техас, силовики застосували світлозвукові гранати і перцевий газ для розгону демонстрантів, близько 10 осіб заарештовано.
Акції проти діяльності федеральної міграційної служби США (ICE) пройшли й у Нью-Йорку, Чикаго, Вашингтоні, Атланті.
Мітинги провели й у Мексиці
9 червня у Мехіко протестувальники прийшли до посольства США, закликаючи до припинення масштабних імміграційних рейдів через кордон.
На відео, знятому агентством Reuters, видно, як люди розмахують мексиканськими та американськими прапорами та спалюють опудало, схоже на президента США Дональда Трампа.
Ми не можемо мовчати, поки адміністрація Трампа посилює свою війну проти наших громад у Сполучених Штатах,
– сказав активіст Алехандро Марінеро з організації мігрантів Aztlan.
Яку зброю застосовують поліцейські проти демонстрантів
CNN задокументував використання світлошумових гранат, сльозогінного газу, перцевих кульок, гумових куль та мішків-бобів, а також більш традиційного спорядження, такого як палиці.
Протести тривають по всій країні
В Каліфорнії люди долучилися до мітингів проти політики Трампа щодо іммігрантів у Санта-Ані та Сан-Франциско.
Також демонстранти вийшли на вулиці в Нью-Йорці, Атланті, Луїсвіллі, Кентуккі та Далласі.
Окремо, лідери профспілок у різних місцях закликали до звільнення Девіда Уерта, впливового профспілкового лідера, якого було затримано під час протестів у Лос-Анджелесі.
На вулицях Лос-Анджелеса прибирають графіті
Команда з боротьби з графіті з CRCD Enterprises почала прибирати графіті, які малювади демонстранти.
Один член команди сказав, що люди можуть повернутися й обмальовувати стіни знову.
Свіже графіті можна побачити протягом кількох кварталів по всій території будівель, тротуарів, естакад та вивісок.
Морська піхота готова до служби проти мітингувальників
Командувач Корпусу морської піхоти генерал Ерік Сміт заявив, що батальйон, розгорнутий у Лос-Анджелесі, вже там і готовий виконувати накази Північного командування США.
За його словами, піхотинці не мають повноважень на арешти та знаходяться в місті лише для захисту федеральної власності та персоналу.
Трамп критикує губернатора Каліфорнії
Президент США Дональд Трамп заявив, що заарештував би губернатора Каліфорнії Гевіна Ньюсома, якби був на місці начальника прикордонної служби. Після початку мітингів проти імміграційної політики Трамп назвав Ньюсома "некомпетентним".
На мітингах, ймовірно, спеціально палили роботаксі
Під час протестів у Лос-Анджелесі проти імміграційної політики США було знищено кілька безпілотних автомобілів Waymo. Внаслідок цього машини тимчасово не працюють у деяких районах міста.
Протестувальники, ймовірно, навмисне викликали роботаксі, щоб знищити їх. Деякі протестувальники залазили на дах машин з прапорами Мексики та Гватемали, інші розбивали авто скейтбордами.
У Лос-Анджелесі посилюються протести
На мітингах поліція почала застосовувати гумові кулі, а протестувальники захищаються шоломами.
За даними ЗМІ, поліція побила одного чоловіка та намагалася затоптати його кіньми.
Від невибіркового застосування спецзасобів страждають і самі поліцейські: у Комптоні (штат Каліфорнія) помічники шерифа отримали поранення від вибуху гранати зі сльозогінним газом.
Ви повинні стояти тут з нами! Ми знаємо, що у вас є робота, яку ви повинні виконувати. Але ви присягали Конституції, а не фашистам у Білому домі,
– звернувся до правоохоронців один із протестувальників
Кілька вантажівок привезли протестувальникам шоломи. Хто саме купив захист – наразі невідомо.
Наше місто стало полігоном для тестування, того, що відбувається, коли федеральний уряд забирає повноваження у штату або у місцевої влади.
Не думаю, що Лос-Анджелес повинен використовуватися для такого експерименту,
– сказала очільниця міста Карен Басс.
Неспокійно також у Нью-Йорку, там поліція затримала кількох учасників протестів проти депортації.
В Лос-Анджелесі розгортають морську піхоту та обіцяють посилити рейди проти мігрантів
9 червня з'явився наказ адміністрації Трампа щодо введення в місто морських піхотинців США та посилення рейдів проти підозрюваних іммігрантів без документів. Це викликало ще більше обурення вуличних протестувальників та лідерів демократів.
За словами офіційних осіб, очікується, що близько 700 морських піхотинців, що базуються в Південній Каліфорнії, прибудуть до Лос-Анджелеса для придушення вуличних демонстрацій проти імміграційних рейдів.
Нацгвардійців не забезпечили житлом
Губернатор Каліфорнії Ньюсом опублікував фотографії солдатів Національної гвардії, введених Трампом до його штату, які сплять просто на підлозі.
Ось як Дональд Трамп поводиться зі своїми військами. Ганьба,
– зазначив він.
Штат Каліфорнія оскаржив у суді рішення Трампа
Позов щодо рішення застосувати Національну гвардію для придушення протестів проти масової депортації подано до федерального суду, президента Трампа, Міністерства оборони та очільника Пентагону Піта Гегсета.
Така ініціатива Трампа нібито порушує Конституцію і закони США, оскільки об'єктивних підстав для застосування бійців Нацгвардії немає. Позивач просить визнати дії відповідачів незаконними та заборонити їх.
Тим часом заступник глави адміністрації Трампа і один із головних ідеологів масових депортацій Стівен Міллер написав, що "федеральний закон — понад усе і буде виконаний".
Близько 500 морських піхотинців мобілізують у відповідь на протести в Лос-Анджелесі. Про це повідомили джерела CNN.
Джерела видання підкреслили, що розгортання повного батальйону морської піхоти свідчить про значну ескалацію використання Трампом військових як демонстрації сили проти протестувальників. Водночас невідомо, яким буде їхнє завдання в Лос-Анджелесі.
Британського фотографа підстрелили на протесті
Під час роботи на місці протестів у Лос-Анджелесі зазнав поранень Британський фотожурналіст Нік Стерн. Його підстрелили гумовою кулею.
Нині медійник перебуває в медичному центрі після екстреної операції з видалення кулі.
Попри поранення, чоловік прагне повернутися до роботи.
Трамп пояснив, чому відправив Нацгвардію на протести
Президент США Дональд Трамп вважає, що ухвалив чудове рішення, направивши Національну гвардію для придушення "жорстоких, спровокованих заворушень" у Каліфорнії. Таким чином він відповів на звинувачення губернатора Каліфорнії Гевіна Ньюсома щодо загострення ситуації.
Якби ми цього не зробили, Лос-Анджелес був повністю знищений. Вкрай некомпетентні "губернатор" Гевін Ньюсом і "мер" Карен Басс мали б сказати: "Дякую, президент Трамп, ви такі чудові. Ми ніщо без вас, сер",
– написав американський лідер.
Поліцейські на мітингу поранили австралійську журналістку
Австралійську журналістку Лорен Томасі поранили гумовою кулею під час висвітлення протестів у Лос-Анджелесі. Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії засудило напад і закликало забезпечити безпеку журналістів.
Інцидент стався в прямому етері.
На протестах в Лос-Анджелесі помітили радянський прапор
У Каліфорнії на протестах проти імміграційних рейдів помітили прапор Радянського Союзу. Це викликало резонанс у мережі.
Невідомо, ким був чоловік з прапором і чому він вирішив його використовувати на протестах.
Протестувальники надалі намагаються перекривати дороги, вступають у сутички з поліцією, а також пускають піротехніку, влаштовують погроми та малюють графіті.
Демонстранти покидають вулиці
За даними АР, вдень 9 червня частина демонстрантів пішли з центральних вулиць. Але поліція та бійці Національної гвардії продовжують чергування.
Протести тривають
За час демонстрацій у Лос-Анджелесі затримали понад 20 осіб. Мітинги набирають обретів, вже зафіксовані випадки мародерства в магазинах.
Протестувальники почали кидати в поліцію електросамокати та бетонні уламки. На вулицях будують барикади з паркового інвентарю.
Загалом тисячі мітингарів вийшли на вулиці, заблокували автомагістраль та підпалили щонайменше чотири безпілотні автомобілі Waymo.
Влада Каліфорнії подає в суд на адміністрацію Трампа
Каліфорнія подає позов проти адміністрації Трампа через залучення Національної гвардії для боротьби із заворушеннями. Такі дії, на думку Гевіна Кристофера Ньюсома, є незаконними.
Дональд Трамп створив ті умови, які ви бачите сьогодні на своїх екранах. Він лише погіршив ситуацію… ще з моменту, як оголосив, що бере під контроль Національну гвардію. Ми оскаржимо це в суді вже завтра (9 червня, – 24 Канал),
– заявив губернатор Каліфорнії.
Мер Лос-Анджелеса заперечила наявність бійців Нацгвардії
Місцева влада заявила, що на протести реагувала поліція, а не Нацгвардія.
Трамп зазначив, що губернатор Каліфорнії Гевін Кристофер Ньюсом та міський голова Лос-Анджелеса Карен Басс нібито "не змогли впоратися із завданням" та придушити мітинг.
Ці протести лівих радикалів, з боку підбурювачів та часто проплачених порушників, не толеруватимуться. Також відтепер на протестах не буде дозволено носити маски. Що цим людям приховувати й чому?
– зазначив президент.
Губернатор Каліфорнії заявив, що залучення Нацгвардії буде провокацією та "лише загострить напруженість".
Залучено воїнів Нацгвардії
Дональд Трамп залучив до придушення протестів Національну гвардію США. Таке рішення має узгоджуватися з місцевою владою. У неділю в різних районах міста працювали близько 300 бійців.
Демонстранти оточили будівлю
Понад 1 000 протестувальників оточили федеральну будівлю в центрі Лос-Анджелеса. Це було в п'ятницю. А в суботу демонстрації продовжилися в Парамаунті. Правоохоронці використовували проти демонстрантів сльозогінний газ та світлошумові гранати, аби розгонати натовп.
Коли демонстрантів почали проганяти, вони кидали великі шматки бетону в офіцерів. На мітингу напади були як з боку протестувальників, так і поліції.
Хто долучився до мітингів
6 червня сутички тривали між людьми з переважно латиноамериканського району та федеральними агентами ICE.
Чому розпочалися протести в Лос-Анджелесі
Протести в Лос-Анджелесі розпочалися на тлі імміграційних рейдів, які проводять відповідні служби. Лише за тиждень було заарештовано 2 000 нелегальних іммігрантів по всій країні, зокрема 118 осіб у районі Лос-Анджелеса.