Уперше за роки президентства білоруський диктатор промовив найбільш антипольську промову. Про це 24 Каналу розповів заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету та керівник Народного антикризового управління в Білорусі Павло Латушко, зауваживши, що наративи пов'язані з історією та сучасністю.

Дивіться також Тріщинка в щиті Європи: що не так із реакцією Польщі й НАТО на провокації Лукашенка та Путіна

Лукашенко сіє ворожнечу проти Польщі

За словами Латушко, самопроголошений майже звинуватив Польщу у геноциді, який буцімто держава проводила проти Білорусі. Зауважимо, Лукашенко намагається трактувати історію у власних інтересах.

Головна мета Лукашенка – посіяти ворожнечу між Білоруссю та Польщею. Тому він знищує польські кладовища в Білорусі. Відбувається антипольська позиція. Взагалі прийнята на рівні КДБ (Комітет державної безпеки – 24 Канал) та погоджена з Лукашенком антипольська програма по комплексу заходів, зокрема боротьба з картою поляків,
– наголосив Латушко.

Білоруси розділені на два табори

Латушко зауважив, що Лукашенко – пропагандист. Диктатор ніде не говорить про 2022 рік, а саме: що він надав Росії територію своєї країни для агресії, що з Білорусі летіли ракети та винищувачі, що білоруси виготовляють зброю та навчають мобілізованих. Лукашенко усюди продає тезис – "Ми за мир", забуваючи перші сторінки історії.

Наразі білоруське суспільство розділене: меншість вважає, що війни немає зовсім, а більшість – "Нет войне". Завдання Лукашенка змінити цей баланс, аби більшість білорусів думали, що війни нема. А також показати, що вини білоруського диктатора у цьому немає.

Варто зосередитися на ролі режиму Лукашенка у війні

На думку Латушко, Лукашенку в цьому допомагає міжнародна спільнота. Адже майже ніде не фігурує "роль режиму Лукашенка в агресії", немає політичних та правових оцінок.

Латушко припустив, що Лукашенко намагається посіяти ворожнечу між Білоруссю та Польщею: дивитися відео

До прикладу, у першій резолюції 1974 року Генасамблеї ООН 3318 чітко формулюється "надання території являється актом агресії". Зауважимо, що коли почалася друга фаза російсько-української війни в резолюції Генасамблеї ООН не згадується про роль режиму Лукашенка.

Також нещодавно у Ризі відбувся саміт ЄС на рівні міністрів юстиції, на якому мовилося про агресію Білорусі та жодного слова не сказано про режим Лукашенка.

Для нас, демократичних сил та Об'єднаного перехідного кабінету – це ключове питання. Він повинен відповідати, він скоїв злочин, він вважається зрадником білоруського народу. Це людина, яка втягнула Білорусь у цю війну, тому він повинен нести за це відповідальність,
– зауважив Павло Латушко.

Світу варто об'єднатися та сфокусуватися на ролі Лукашенка у російсько-українській війні.

Участь Білорусі у війні проти України

  • Нещодавно, 13 вересня, Європарламент більшістю голосів ухвалили резолюцію, якою визнав Лукашенка причетним до агресії проти України. Вони також вимагають для нього ордера на арешт від Гааги.
  • Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко звернувся до білорусів із промовою. У ній він обіцяв, що у країні не буде війни, проте забув, що вже втягнув Білорусь у війну Росії проти України.
  • Наприкінці червня самопроголошений президент Білорусі сам зізнався, що причетний до незаконного вивезення українських дітей до Росії. Незабаром у Гаазі будуть документи про фінансування цього злочину з підписом Лукашенка.