Навчання контингенту НАТО Defender Europe пройдуть у квітні-травні 2020 року в Литві на полігоні Пабраде поблизу від Білоруської АЕС, пише "Белта".

До речі: НАТО проводить таємні навчання на випадок ядерної війни

Білоруська АЕС розташована в 20 кілометрах від полігону.

Треба бути тут обережніше. Не дай Боже, другий Чорнобиль. Європа його не переживе. Ми там створили цілий протиповітряний полк з новітнім озброєнням – "Тор-М2" (зенітний ракетний комплекс – ред. 24 канал),
– сказав Лукашенко.

Президент Білорусі заявив про необхідність більш серйозного наземного захисту АЕС.

Зауважимо, що перший енергоблок Білоруської АЕС під містом Островець запустять в січні 2020 року.

Зверніть увагу: Могла стати "Чорнобилем": як у США запобігли масштабній катастрофі

Що відомо про катастрофу на Чорнобильській АЕС?Техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа сталася на ЧАЕС у ніч на 26 квітня 1986 року в місті Прип'ять на Київщині. Реактор перегрівся і сталися 2 теплових вибухи, внаслідок яких був зруйнований і сам реактор, і четвертий енергоблок ЧАЕС.

Внаслідок катастрофи в повітря було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Спочатку вибух замовчувався, але після повідомлень із Швеції, де виявили радіоактивні частинки, принесені зі східної частини СРСР, розпочалась екстрена евакуація мешканців Київщини.

Загалом з області було евакуйовано близько 130 тисяч осіб. За офіційними даними, радіоактивне ураження отримали близько 600 тисяч людей. Наразі навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

Аварія ЧАЕС Чорнобиль катастрофа
Чорнобиль у цифрах/ Інфографіка 24 каналу