Коротко про суть конфлікту – розпорядженням Голови Львівської обладміністрації ці ділянки виділили воїнам АТО. Але як потім зясували журналісти – справжніх АТОВців у списку виявилося менше половини. А решта – чиновники та бізнесмени! Натомість місцеві пустомитівські ветерани, що так само звертались по обіцяну державою землю до чиновників, лишилися за бортом.
Читайте також: Чому мер Глухова вирішив "неочікувано" покинути пост: розслідування
Ділянки понарізали упритул до берега, деякі навіть зайшли на городи місцевих мешканців, а ліс, насаджений біля водойми понад півстоліття тому – теж опинився у зоні ризику. Адже якщо там відведуть землі під забудову – він 100% приречений на вирубку.
Ласі земельні ділянки отримали чиновники
До речі, біля самої кромки води ділянки наділили якраз не АТОвцям. От і пішли місцеві мешканці, зокрема й вже місцеві ветерани АТО з питаннями до очільника обладміністрації Олега Синютки – чи пояснить він, а як же ж так вийшло? Ще на початку літа губернатор щедро годував громадськість обіцянками – мовляв надасть розпорядження перевірити ретельно ці списки, і якщо там виявлять не АТОвців – одразу викреслюватимуть.
Сам власними ногами ходив навколо Наварії та запевняв місцевих – хвилюватися не варто – з'ясуємо, все буде за законом. Тільки АТОвці, жодних зазіхань на чужу територію.
І от тепер маємо висновки комісії , яка перевіряла список з розпорядження того ж таки губернатора – порушень нема. Нікого не викреслили, місцевих АТОвців не додали. Вже нікого не хвилює, що більшість не учасники бойових дій, адже кожен громадянин має конституційне право на отримання землі. Ветерани, звісно, – позачергово, решта – просто скористались своїм правом.
До такої одноосібної роздачі землі під соусом "земля для АТОвців" виникло і чимало юридичних питань? Чи достатньо повноважень було у обласних чиновників і чому не спитали власне у самих Пустомитівчан? Адже на землю, яку вже роздали в громади були інші плани.
Згідно генплану села, який вже затверджений у самій Наварії – ця територія – місце відпочинку, а ніяк не забудова. Отже, зараз питання на паузі, бо між Пустомитівською міськрадою та обладміністрацією за її статус ведеться судовий спір. І це дуже не подобається без 5 хвилин новим землевласникам, що спромоглися потрапити до скандального списку.
Ділянки понарізали упритул до берега
Днями у міській раді Пустомит стався серйозний скандал, який багатьом відкрив очі на істинні причини та методи війни за наварійську землю. Сесія міськради, що мала бути присвячена наболілому земельному питанню та пошуків компромісу між інтересами новоявлених землевласників з легкої руки губернатора Синютки та громадою, яка прагне вберегти територію від забудови.
Читайте також: Безвідмовне заманювання: чим Угорщина "підгодовує" українців
Але сесія була завершена, навіть не почавшись. Незважаючи на запевнення міського голови, що всім АТОвцям землі виділять, а викреслять тільки бізнесменів та чиновників, окремі АТОвці в залі здійняли шалений галас. І вирішили скандалом зірвати сесію. Ще звинуватили міського голову Серняка у корупції.
А головним ініціатором скандалу виявився місцевий, до речі, депутат Роман Саврук. Він ще й член ГО "Ветеранська спілка АТО" і до цього часу є керівником районної організації "Партії Регіонів". У розслідуванні, яке робили наші агенти, голова організації Олександр Лопачук і не приховував, що будуватись на землях хлопці не збираються. Ладні задовольнитись квартирами.
Оскільки ділянки АТОвців місцева влада пообіцяла не забирати, то очевидно, щось журналістам вони не договорювали, Ніхто прямо не казав, але можна здогадатися – під прикриттям хлопців діють куди цікавіші гравці, що поклали око на землі Наварії. З першої нагоди вони позакладають там фундаменти багатоповерхівок – місце ж прибуткове – 10 хвилин на авто до межі Львова.
Попередньо можемо припустити, що перший претендент на цю територію – Ігор Саврій, засновник та співвласник одразу чотирьох будівельних компаній. За дивним збігом він, нібито не маючи до наварійського конфлікту жодного стосунку, час від часу з'являвся там, де проходили круглі столи між сторонами конфлікту.
А ще – там неодноразово був помічений такий собі Сергій Фаворський – громадський активіст від ГО "українська спілка учасників АТО". Запам'ятайте цю назву. І до них я ще повернусь.
Так от події у пустомитівській міськраді продовжили певну тенденцію – облдержадміністрація ледь не війною пішла проти мера Пустомит Олега Серняка. Принаймні губернатор Синютка доволі жорстко останнім часом висловлювався у його бік, а на одній з апартній нарад взагалі натякнув, що людині достатньо землі 2 на 1,5 метри.
Олег Серняк
Навіть віднайшли кримінал та корупцію на Серняка – невчасно задекларував купівлю потриманого 10-річного авто за що АТОвці на тій скандальній сесії не забули дорікнути йому у корупції. В Мішеля Терещенка, до речі, була така саме історія. Хлопці наполягають на тому, аби Пустомитівчани погодились із рішенням голови ОДА та віддали їм та зодно й чиновникам та бізесменам бажаний шмат землі без бою. Компромісні варіанти їх не влаштовують.
Те, що за АТОвцями стоять інши невипадкові громадяни, їх вочевидь не турбує. Гнуть свою лінію. Пустомитівський мер, що на задекларував потримане авто корупціонер, а обласна адміністрація, яка протягнула в атомні списки бізнесменів – зловживанням не займалась. Отака залізна логіка. Так от про що це говорить – схоже, АТОвцями справді віртуозно маніпулюють. І в інтересах конкретних людей.
Наведу приклад схеми, яка вже має результат. За ідентичною схемою у Солонці так само виділяли землі ветераном, але згодом більшість із них раптом опинились у руках Василя Сабадаша. Він – невипадковий персонаж. Цей чоловік є співзасновником формування з охорони громадського порядку "Розвиток громади".
Читайте також: Жага влади та грошей: як скандальні ректори "б'ються" за місце у медвишах
Вона на публіці затято відстоює права АТОвців, а ще її представники неодноразово були помічені у політичних протистояннях. Зокрема неодноразово зривали сесії міської ради Львова. Чи не такий же сценарій застосували цього разу і у Пустомитах?
А ось і свіже фото членів "УСУ АТО", представники якої теж не пройшли повз наварійської історії, та згаданим мною тільки-но "Розвитком громади". Олександр Веремеєнко – теж одни із її співзасновників. А ще він відомий як бізнес-партнер Ігоря Кривецького. Та чи не звідти ростуть ноги усієї цієї історії? До завершення ще далеко. Тож, гадаю, на поверхню ще випливе чимало цікавих фактів та збігів.