Про це повідомила начальниця управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Львівської облдержадміністрації Леся Корнат, передає "Радіо Свобода".
Читайте також: Чому створення Православної церкви України болісно б'є по Росії: пояснення експерта
За її словами, на Львівщині діють 49 парафій УПЦ МП. З них чотири громади вже заявили про перехід до єдиної Православної церкви, а ще 5 готові зробити це і про своє рішення повідомили єпископів.
"Ми очікуємо, що набагато більше громад після свят будуть переходити у Православну церкву України", – зазначила чиновниця.
Представниця Львівської ОДА пояснила, що для такого переходу має бути представлений певний стандарт документів.
Громада має провести збори релігійної громади, результатом яких є протокол, у якому має чітко бути записано про зміну юрисдикційної приналежності. Потім звернутись до єпископа, під яким вони хочуть бути, погоджують із ним кандидатуру священика, який керуватиме цією громадою. Далі з цим пакетом документів, статутом, бо кожна релігійна громада має статут, вони йдуть до нас в управління і ми реєструємо,
– розповіла Корнат.
Вона відзначила, що у деяких областях реєстрація релігійних громад відбувається через Центри надання адміністративних послуг. Проте, у Львівській області такого немає, тому громада подає документи в управління, де її реєструють, як релігійну громаду. Після цього віряни йдуть у ЦНАП, де їм роблять реєстрацію.
Як відбувається процес переходу парафій до ПЦУ
Нагадаємо, протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій на чолі зі своїми священиками. Окрім того, в інтернеті створили онлайн-карту, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.
Як створювалась Православна церква України?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.
Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким, протягом 3 місяців УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.