У Стоянці та Дмитрівці, що у Київській області, багато зруйнованих будинків та російської техніки. У тих, які вцілили, вибиті вікна.

Читайте Хоронили біля будинків, жили з вбитими: репортаж з пекла Ворзеля

Російські війська безжально нищили українські міста / Фото Аліни Туришин, 24 канал:

Виживають без звичних речей

Люди залишилися без води, електрики, зв'язку та теплопостачання. У деяких дворах розпалюють вогнища, щоб приготувати їжу та помити посуд. Воду доводиться набирати з джерела.

Окупанти змінили життя українців / Фото Аліни Туришин, 24 канал:

Більшість людей покинули власні будинки після початку повномасштабного вторгнення Росії. Тоді ж закрили аптеки та магазини. "Саморобну плиту" у дворі зробили ще 24 лютого. Продукти людям довозять, однак самим доводиться шукати дрова.

Вони тут стріляли так, що аж завертало. Снаряд прилетів у квартиру, а там була літня жінка. Добре, що хоч наші солдати встигли забігти та винести її у підвал,
– розповів Олег.

У звільненні населених пунктів Дмитрівка і Капітанівка брали участь танки ЗСУ, піхота та група спецпризначенців Головного управління розвідки, повідомив командир групи спецпідрозділу ГУР "Титан". Головна складність завдання полягала в тому, що в селах залишалася частина цивільного населення.

Так виглядає багатостраждальна Дмитрівка / Фото Аліни Туришин, 24 канал:

Наступ почався з боку села Петрушки й росіяни вимушені були відійти за межі Дмитрівки в бік села Забуччя. За словами командира групи спецпідрозділу ГУР "Титан", у бою за Дмитрівку з боку окупантів була 21 одиниця важкої техніки, БМП і танки. З боку ЗСУ зайшло 8 танків, піхота ЗСУ та група спецпризначенців ГУР.

Важливо Жорстокі вбивства, зґвалтування і правила окупантів: казахстанець врятував сотню людей в Україні

Люди не хотіли залишати домівки

Мешканка Дмитрівки Оксана Фурман не покидала власну домівку навіть під час боїв. Жінка каже, що людей евакуювали, але вона залишилась, щоб дивитись за будинками. Разом з нею була 18-річна донька.

Оксана Фурман

Оксана Фурман відмовилася евакуюватися / Фото Аліни Туришин, 24 канал

Снаряд залетів прямо через кухню. Її вже немає. Танк заїхав прямо сюди. Його підбивали біля години. В нас же немає ні електрики, ні світла, ні зв'язку. Телефон був розряджений. Ми ночували у сусідів. Перша евакуація була 9 березня. Ми вирішили не їхати, бо є машина. У крайньому разі, як кажуть, можна зробити коридор та вийти,
– розповіла Оксана.

За її словами, ця ніч була "Сталінградом", де не знаєш, чи виживеш наступної хвилини.

Також цікаво – Буча зустрічає українських військових: дивіться відео