Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що вперше до міста прибув вантаж "зубів дракона" – бетонних укріплень з Криму.

До теми Я знала, що буде війна, – історія Діани з Маріуполя про розлуку з коханим та його обмін

У тимчасово окупованому Севастополі виробляють бетонні укріплення

Окупанти запустили у військовому містечку неподалік Севастополя виробництво бетонних укріплень, які масово везуть на інші тимчасово окуповані території цивільними вантажівками. 6 грудня перший такий вантаж прибув до Маріуполя та був спрямований на укріплення лінії оборони по трикутнику Маріуполь-Мангуш-Нікольське.

Цього ж дня у Лівобережному районі Маріуполя в районі "Ранкового ринку" вперше з початку вересня встановили мобільний блок-пост, на якому проводилась перевірка автівок та пішоходів. Росіяни перевіряли виключно чоловіків незалежно від віку, які пересувались вулицею без жінок та дітей.

Яка ситуація в районі

В Урзуф прибуло чергове підкріплення живої сили та військової техніки противника, там же окупанти розселили частину військового командування середньої ланки. Через це у селах Урзуф та Бабах-Тарама другий день поспіль глушать мобільний зв'язок.

Натомість в селах Агробаза та Бердянське поблизу Маріуполя пройшло розквартирування окупантів. Через це вперше з початку цієї фази війни по вулицях селищ запустили військові патрулі.

Загалом спостерігаємо стрімке посилення заходів безпеки по Маріуполю та Маріупольському району та чергове збільшення окупаційного корпусу. Маріуполь остаточно перетворено на тилову військово-логістичну базу окупантів,
– сказав Андрющенко.

Росіяни не випускають людей з Маріуполя

  • Наразі з Маріуполя можна виїхати лише у напрямку Росії, інших шляхів не існує. Петро Андрющенко розповів, що формально існує пропуск на підконтрольну Україні територію у Василівці Запорізької області, проте росіяни блокують цей виїзд.
  • Особливо важко покинути окуповане місто чоловікам. Окупанти навідріз відмовляють їх відпускати. Скоріше за все, їх тримають для нової "мобілізації".
  • Гуманітарна ситуація у місті залишається вкрай складною. Вода, електрика та опалення є лише у щасливчиків. Російським волонтерам надійшли заявки на 20 тисяч електричних обігрівачів, проте вони не можуть їх покрити.