В грудні 2022 року Марк Куцевалов вирушив у піший "Космопохід" з Києва до Херсона. Тоді йому вдалось зібрати майже 2,5 мільйона гривень завдяки донатам українців. Про це 24 Каналу розповіли сам актор і комік Марк Куцевалов та Катерина Вікторєнкова – керівниця гуманітарного напрямку "Благодійного фонду Сергія Притули".
Дивіться також Лейтенант розповів, якої допомоги найбільше потребують військові перед контрнаступом
Зимовий похід до Херсону заради допомоги
Марк Куцевалов разом із "Фондом Сергія Притули" у грудні оголосили збір на 2 мільйони, аби придбати "Старлінки" у пункти обігріву Херсона. Для цього Куцевалов вирушив у благодійний піший похід. Одначе тоді Мінцифри оголосило, що безплатно надасть "Старлінки".
Натомість за похід вдалось зібрати більше. За узгодженням з обласною адміністрацією Херсону та ДСНС, було вирішено закупити пожежні машини.
Це був зимовий похід під назвою "космопохід" – піший похід з Києва до Херсону. Коли потреба у "Старлінках" відпала, ми з офісом Притули узгодили, що пожежні машини будуть найкращим з того, що можна було придбати,
– розповів Марк Куцевалов.
Реалізація цього проєкту – це приклад співпраці та партнерства, коли разом можна зробити значно більше ніж окремо. Перемовини про покупку велись довго. Машини зрештою вдалось купити у Німеччині.
Кошти на закупівлю Марк збирав за допомогою власного інстаграму, транслюючи свій похід в історіях.
"Вони (гроші – 24 Канал) збирались просто: я постив відео походу в сторіс. Це справді похід, люди брали зі мною участь в Інтернеті, донатили через соцмережі на "монобанку". Хтось наздоганяв мене на автомобілях і донатив фізично", – зазначив комік.
Куцевалов розповів, що люди, окрім грошей на шляху давали також хліб, печиво, шоколад, шапки та навіть рукавички. Щобільше, з кожного міста актор поштою надсилав їжу, яку люб'язно йому пропонували місцеві.
Марк Куцевалов та Катерина Вікторєнкова про закупівлю пожежних та похід у Херсон: дивитись відео
Потреби на деокупованих територіях досі великі
Хоч проєкт закупівлі пожежних машин був масштабним, проте він задовольняти лише маленьку частину потреб в техніці для потреб ДСНС Херсонщини.
Потреби великі через те, що коли російська армія заходила та відходила, то грабувала все. Техніку насамперед. Те, що не змогли пограбувати – просто знищували, – зауважила Вікторєнкова.
У Фонді приділяють велику увагу вивченню та верифікації потреб. Для цього на трьох рівнях співпрацюють з державною владою – міністерства, обласні адміністрації та головами громад. З необхідностей, які озвучують громади у "Благодійному фонді Сергія Притули" визначають пріоритетні напрямки.
Найважливішим завданням, як і для всіх українців, є повернути гідне життя на понівечені Росією території. Для того, аби люди знову повернулися до мирного та нормального життя.
Останні новини з окупованих територій
- На окупованій частині Запорізької області ворог змушує вступати до російської армії насамперед колаборантів. Що цікаво, людей, які примусово отримували паспорти чи утримувалися від одержання окупаційних документів, мобілізація на Запоріжжі не стосується.
- На Херсонщині гауляйтери першої хвилі, які почали співпрацювати з окупантами, тікають до Криму. Цілком ймовірно, що через переслідування. Доля для зниклих колаборантів відома – або "концерт Кобзона", або ув'язнення.
- Росіяни на окупованих територіях Півдня частіше почали вдаватись до дезертирства. Їхній морально-психологічний стан дуже низьких. Зокрема, для того, аби тримати цю ситуацію під контролем, туди відправляють кадирівців.