Україні терміново потрібне озброєння, яке допоможе захистити наші міста. Зокрема, для боротьби з "Шахідами" важливою є сучасна протидронова зброя. Однак поки ми не отримаємо її від західних партнерів, ефективно протидіяти іранським БПЛА можна й іншими способами. Про це 24 каналу сказав військовий оглядач Денис Попович.

Варте уваги Обстріли України 18 жовтня: що відбувалось у містах

Яка зброя нам потрібна

За словами Поповича, передовсім нам потрібна зенітна артилерія, адже витрачання на "Шахідів" ракет – дуже дороге задоволення. "Ракети коштують дорожче, аніж кожен з цих дронів. І деякі ракети ми не можемо виробляти. Принаймні не могли виробляти до війни", – сказав він.

Попович зауважив, що іранський дрон-камікадзе Shahed – це літальний апарат часів Першої світової війни. Він рухається на висоті до 4000 метрів зі швидкістю 180 – 200 кілометрів. Безпілотник можна збивати кулеметами, зенітними гарматами тощо. Ба більше, вчора у Києві поліціянти збили БПЛА на підльоті до цілі зі звичайної стрілецької зброї.

"Якщо ми вийдемо на вулицю і почнемо палити з автоматів у повітря, можуть бути проблеми в оточуючих – потрапляння у вікна, в одне одного одного і так далі", – наголосив Попович.

Однак варто розглянути можливість залучення підготовлених людей й облаштування спеціальних позицій для протидій "Шахідам". Це один з виходів з цієї ситуації, поки ми не отримаємо від наших партнерів сучасну зброю проти дронів, зенітну артилерію з артолокаційним наведенням та інше.

Поки цього не сталося, засоби боротьби часів Першої та Другої світової війни можуть бути для нас актуальними. Саме проти дронів, а не ракет,
– підкреслив військовий оглядач Денис Попович.

Росія атакувала Київ іранськими дронами-камікадзе: коротко

Теж цікаво – Чим збивають дрони-камікадзе: дивіться відео