Мендель сама написала заяву на звільнення. Видання повідомило, що таку інформацію підтвердили двоє співрозмовників в Офісі Президента.

Читайте також Війна не потрібна нікому, Зеленський готовий зробити все, щоб її закінчити, – Мендель

На якій посаді може залишитись Мендель

Журналіст "Української правди" Роман Кравець теж написав, що Мендель більше не буде речницею президента, тож їй шукають заміну. Однак Кравець припустив, що вона таки залишиться в пресслужбі, але на іншій посаді.

Водночас LB.ua, посилаючись на свої джерела, повідомило, що Зеленський погодив звільнення, але Мендель буде працювати в ОП радницею щодо зовнішньополітичних питань.

Причини такого рішення поки невідомі. Сама прессекретарка офіційно не підтверджувала інформацію про звільнення. Зауважимо, Мендель обіймає посаду прессекретарки президента майже 2 роки.

Що відомо про Юлію Мендель

  • Зеленський призначив Мендель своєю речницею 3 червня 2019 року. Перед тим глава держави оголошував конкурс.
  • Мендель має значний досвід у журналістиці. Вона раніше працювала на телеканалах ICTV, "Експресо-ТВ" та "Інтері". Писала для українського Forbes і американського Politico. Кілька років співпрацює з The New York Times.
  • У 2015 році, за програмою Міжнародного інституту преси журналістка побувала в редакціях головних американських медіа: The Wall Street Journal, The New York Times, CNN. У 2016 році їздила на тренінг для журналістів до Єльського університету, США.
  • Вже на посаді Мендель потрапляла у низку скандалів та курйозів. Наприклад, наприкінці вересня 2019 року Юлія Мендель відштовхнула журналіста "Схем" Сергія Андрушка, коли Зеленський та тодішній голова ОП Андрій Богдан приїхали під будівлю Вищого антикорупційного суду.
  • У квітні речниця заявила, що в Україні є своя російська мова. Це обурило користувачів мережі.​
  • До речі, відповідно до декларації, у 2020 році Мендель заробила 684 тисячі гривень. Це у 2 рази більше, ніж зарплата Володимира Зеленського.