Відповідний указ про призначення Мендель опубліковано на офіційному сайті президента.

Читайте також: Кого Зеленський призначив на ключові посади: список

Хто така Юлія Мендель?

Їй 32, народилася 3 вересня 1986 року у м. Генічеську, що на Херсонщині. Здобула вищу освіту у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Має науковий ступінь кандидата філологічних наук.

Журналістка раніше працювала на телеканалах ICTV, "Еспрессо-ТВ" та "Інтері". Писала для українського Forbes і американського Politico. Кілька років співпрацює з The New York Times.

Кар'єра

Переломним моментом у її кар'єрі в 2016 році стала поїздка на тренінг для журналістів до Єльського університету, США. Про це Юлія розповідала у колонці для ТСН. За рік до цього, у 2015 році, за програмою Міжнародного інституту преси вона та ще дев'ять журналістів з різних країн побували в редакціях головних американських медіа: The Wall Street Journal, The New York Times, CNN.

Мережі, контакти

Мендель стала героїнею новин про сексуальні домагання у 2016 році . Тоді на своїй сторінці у Facebook вона розповіла про непристойні коментарі від незнайомого чоловіка. Цей пост викликав резонанс – прокоментували його сотні користувачів. Через це розпочалась палка суперечка про те, чи варто про такі випадки розповідати публічно.


Фото з Фейсбук-сторінки Юлії Мендель

У соціальних мережах Юлія Мендель активна – серед її друзів чимало відомих імен: політики, журналісти та громадські активісти. До слова, серед переліку друзів – представники "ЗеКоманди" та теперішньої Адміністрації Президента.

Що за конкурс?Новообраний президент Володимир Зеленський оголосив конкурс на посаду свого речника ще 30 квітня. У своєму відеозверненні назвав кілька вимог до усіх охочих взяти участь: знання щонайменше трьох мов (українська та англійська – обов’язкові), досвід у сфері журналістики та готовність працювати 24/7.

Читайте також: Зеленський призначив шістьох заступників глави АП Богдана: хто всі ці люди

Як "тестували" учасників?

На конкурс подали близько чотирьох тисяч заявок, пише видання Thebabel.com. На першому етапі перевіряли відповідність кандидатів найпростішим вимогам: володіння українською та англійською, грамотність, досвід роботи в суміжних професіях, вища освіта. Більшість претендентів відсіяли вже на цьому етапі.

Оцінювали учасників і під час телефонних розмов. Звертали увагу на дикцію, манеру висловлювання думки та швидкість реакції. Ірина Побєдоносцева розповіла, що, зрештою, залишилось близько 100 учасників.

Після обговорення ми обрали 50, які й отримали творчі завдання. Тут вже оцінювалися і форма, і зміст: суть повідомлення, ідея, щирість, переконливість, чіткість і лаконічність формулювань,
– розповіла вона виданню.

З п’ятдесяти людей у фінал вийшли троє. З ними особисто спілкувалися Зеленський і члени команди з Адміністрації Президента. Їм навіть влаштували імпровізовану прес-конференцію.

"Той, кого інтервʼювали, заздалегідь не знав ані формат спілкування, ані тем. Щоразу питання були нові. Говорили українською та англійською мовами. Оцінювалося розуміння політичного контексту в Україні та світі, стресостійкість, світоглядні позиції, почуття гумору та швидкість реакції"– пояснила Побєдоносцева.

Читайте також: Інтерв'ю з головою штабу "Слуги народу" про Коломойського, фінансування та нові призначення


Кого та на які посади призначив Володимир Зеленський/ Інфографіка 24 каналу