Захисник мав піти з лінії фронту, але не зміг залишити напризволяще своїх поранених побратимів. Зрештою його та інших воїнів стратили російські загарбники.

До теми Я впізнала його за татуюванням на руці, – дружина ймовірно розстріляного військового в Авдіївці

Історія військового Миколи Савосіка

Микола Савосік був уродженцем Рівненської області. Хлопець був сиротою і його виховував дядько Руслан Савосік. Військовий пішов на фронт у перші дні повномасштабного вторгнення, служачи кулеметником. Микола часто ділився з дядьком відео та фотографіями свого досвіду, а його останнє місце дислокації – Авдіївка.

Миколу Савосіка розстріляли росіяни
Миколу Савосіка розстріляли росіяни / Фото з фейсбуку Лори Дудник

Жителька Рівненщини Любов Климчук розповіла, що під час відходу Збройних сил України з Авдіївки стало відомо, що шестеро солдатів залишилися на "Зеніті". На жаль, п'ятеро з них зазнали поранень, і лише один залишився неушкодженим. Не маючи можливості евакуювати поранених, Микола ухвалив мужнє рішення залишитися зі своїми пораненими побратимами на "Зеніті".

Знайома дядька загиблого воїна Лора Дудник розповіла, що Микола до останнього надавав медичну допомогу своїм побратимам та відстрілювався, поки не скінчилися набої. Тоді поранені ухвалили надважке рішення – здатися у полон. Але росіяни розстріляли усіх шістьох наших воїнів.

Микола Савосік лишився допомагати пораненим побратимам в Авдіївці
Микола Савосік лишився допомагати пораненим побратимам в Авдіївці / Фото з фейсбуку Лори Дудник

Все, що ми можемо зробити для Героя – пам'ятати. Хай якнайбільше українців побачить Героя, і з вдячністю подумають про нього, якщо віряни, то помоляться за його світлу душу,
– додала жінка.

Дудник також наголосила, що своїх дітей Микола не встиг зростити. А про те, що з хлопцем відбулася біда, відчув його дядько Руслан, однак все ж сподівався, що минеться, а племінник повернеться.

Росіяни розстріляли українських полонених у Авдіївці

  • Український проєкт Deep State 18 лютого поширив інформацію, що росіяни розстріляли 6 полонених українських воїнів в Авдіївці. За даними аналітиків, це сталося на позиції Музей на "Зеніті" 15 лютого, в день, коли російська армія захопила позицію наших захисників.
  • Далі у 110 бригаді підтвердили, що російські загарбники розстріляли шістьох поранених українських військових на позиції Музей на південній околиці Авдіївки. У військовому формуванні зазначили, що не змогли евакуювати поранених.
  • Український омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що Україна мала домовленості з Росією щодо поранених військових, яких не змогли евакуювати з Авдіївки. Однак загарбники цинічно порушили ці домовленості.