У документах, які потрапили у розпорядження 24, мовиться, зокрема, як вони проводили перевірку.

Важливо! Суд залишив Антоненка під вартою: апеляцію адвокатів відхилено

У висновках експерти зазначили, що їм на дослідження надали предмет у формі неправильного паралелепіпеда. Він є вихолощеною, тобто без вибухових речовин і двох додаткових детонаторів, промислово виготовленою бойовою протипіхотною осколковою міною МОН-50.

Щоправда, в тому вигляді, в якому її надали на дослідження, вона жодного стосунку до категорії боєприпасів і вибухових пристроїв не має.

Результати експертизи щодо міни Антоненка

До слова, раніше у МВС з посиланням на слідчих заявляли, що речовину, рештки якої знайшли у вилученій в Антоненка міні, використовували також і для підриву авто журналіста Павла Шеремета. Так, у корпусі міни фахівці знайшли залишки вибухової речовини на основі гексогену. Аналогічний матеріал використали для виготовлення вибухівки, яку згодом встановили на авто Шеремета.

Але це лише припущення слідчих, адже жодних даних про експертизу, яка це доводить, немає. Більше того, гексоген є стандартним зарядом для багатьох типів протипіхотних осколкових мін. І у висновках експертів також мовиться про цю речовину.

Шеремет, Антоненко, слідство, міна Антоненка
Експерти встановили, що міна Антоненка відноситься до пластичної вибухової речовини на основі гексогену

Що відомо про так звану міну Антоненка

12 грудня за справою про вбивство Павла Шеремета правоохоронці навідалися до Андрія Антоненка. Поки чекали адвоката, слідчі дозволили йому писати дописи у соцмережах, телефонувати та писати СМС. Щоправда загалом він був досить обмеженим у русі та телефон його перебував під контролем правоохоронців на основні санкції прокурора.

Так, під час одного з таких спілкувань Антоненко попросив брата своєї дружини "терміново піти у квартиру та забрати звідти ту зелену штуку". І чоловік пішов і забрав ту зелену штуку та виніс із квартири.

Згодом правоохоронці прослідкували за цим чоловіком і вночі провели у його квартирі обшуки, проте нічого не знайшли. Згодом провели ще два додаткових обшуки, і за третьою адресою знайшли цей предмет. Правоохоронці зсували, що ця маленька зелена штука – це міна МОН-50. Була вона у напіврозібраному стані. За словами очільника МВС Арсена Авакова, це приблизно половина елементу, з якого складалася бомба під підірваним авто Шеремета.

Радимо ознайомитися! Розслідування вбивства Шеремета: справа в будь-якому випадку закінчиться погано

Міна
Міна, яку начебто винесли з квартири Антоненка / Фото ТСН

Кого ще підозрюють у вбивстві Павла Шеремета

Відомий журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві – підірвали його автомобіль. Поліція виокремила основну версію злочину – Шеремета вбили, щоб дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в Україні.