Глава оборонного відомства зустрівся із місцевими жителями, волонтерами та військовими ЗСУ, які виконують бойові завдання у Золотому. Про це повідомляє сайт Міноборони.

Актуально: Чи підтримують місцеві мешканці та військові розведення військ: заява до Президента Зеленського

За результатами цієї поїздки в міністерстві створять координаційний центр. Його завданням стане оперативне вирішення усіх проблемних питань і забезпечення безпеки громадян. Глава Міноборони також підтвердив готовність відповідних структур громадянського військового співробітництва ЗСУ та Нацполіції.

Ми спілкувалися з великою кількістю людей, в тому числі запитали про їхнє ставлення до процесу розведення військ, до тих подій, що відбуваються. Можу з упевненістю сказати – місцеве населення в цілому підтримує концепцію розведення сил і ті плани, які у нас є,
– зазначив Загороднюк.

Важливо: У Кремлі відреагували на зрив розведення військ на Донбасі

Андрій Загороднюк в районі проведення ООС / фото Міністерства оборони

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Як і де відбуватиметься процес розведення військ?

У 2016 році було підписане рамкове рішення ТКГ про розведення сил і засобів на трьох ділянках, межі яких закріплені у домовленостях: у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Наразі проходить його реалізація.

Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування і є дзеркальним, тобто таким що має здійснюватися обома сторонами. Основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів,
– наголосили в Міноборони.

Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи:

  • відведення особового складу з обох сторін,
  • демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.


Карта окупованих територій / Інфографіка 24 каналу