Як повідомляється на офіційному сайті Міносвіти, рішення про це було прийнято у зв’язку із численними зверненнями громадськості та ЗМІ щодо некоректного трактування історичних подій в посібнику.

Вказаний вище посібник було подано видавництвом ТОВ "Абетка" для розгляду комісією з історії Науково-методичної Ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України у вересні 2014 року без матеріалу, що сьогодні викликав значний суспільний резонанс.

У посібнику, що розглядався комісією, було висвітлено події історії України до 2011 року. Інформації про події, які відбувалися у 2012-2014 рр. в Україні, у посібнику не було (оригінал рукопису зберігається в Інституті модернізації змісту освіти). Тобто, навчальний матеріал, присвячений подіям Євромайдану було включено до посібника вже після надання йому грифа про схвалення на використання у навчальному процесі.

Після вивчення ситуації Інститутом модернізації змісту освіти скасовано гриф "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах", що був наданий посібнику "Історія. Довідник, тестові завдання". Цей навчальний посібник вилучено з Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в основній і старшій школі у загальноосвітніх навчальних закладах.