Видання зазначає, що у Пекіні кардинал зустрінеться з китайськими високопосадовцями. Говоритимуть про війну в Україні.

Дивіться також На руку Кремлю: в УГКЦ пояснили Папі, чому його слова про "велич Росії" обурили українців

Що відомо про візит кардинала

Ймовірно, 13 вересня відбудеться зустріч Маттео Дзуппі з прем'єром Лі Цяном. За даними газети, це нібито остання "миротворча місія" щодо урегулювання війни Росії проти України.

Раніше У Ватикані розповіли, чи обговорював їх посланник переговори у Москві

Коротко про "миротворчу місію" Ватикану

  • Наприкінці квітня під час візиту в Угорщину Папа Римський заявив, що приєднався до "місії щодо досягнення миру" в Україні. Понтифік наголосив, готовий зробити все, що потрібно. Втім, про що саме йдеться, не уточнив. Мовляв, "місія ще не публічна".
  • Згодом представники Ватикану повідомили, що мета місії – "послабити напруженість" між Україною та Росією.
  • У травні Володимир Зеленський зустрівся з Папою. Опісля глава держави зазначив, що наша держава вітає пропозиції третіх сторін щодо допомоги в подоланні спровокованих війною криз і в завершенні війни. Однак, формула миру полягає в тому, аби залучити ті країни, які справді хочуть досягти його у Європі.
  • На початку червня Дзуппі прибув до України. Зеленський обговорив з ним воєнні злочини Росії, зокрема, згадав і про підрив окупантами Каховської ГЕС. Також президент наголосив на тому, що припиненням вогню та замороженням конфлікту досягти миру не вдасться.
  • Кардинал висловив солідарність Папи Римського з українським народом та пообіцяв допомогти з деякими гуманітарними ініціативами, а саме поверненням українських полонених та депортованих дітей.
  • До речі, уже наприкінці червня спеціальний посланець Папи навідався в Москву. Там він зустрівся з воєнною злочиницею, яка причетна до незаконної депортації українських дітей. Дзуппі потиснув так званій "омбудсменці"руку.
  • За словами Львової-Бєлової, на зустрічі обговорили гуманітарні питання, пов'язані з воєнними діями та "захистом прав дітей". Воєнна злочиниця цинічно заявила, що "християнська любов і милосердя допоможуть у діалозі та взаєморозумінні".
  • Згодом у Ватикані заявили, що місія до Москви була "гуманітарною". Тож нібито про переговори не йшлося.