Якщо особа не явилася до ТЦК за повісткою, то її можуть затримати правоохоронці – якщо надійшло відповідне звернення. Якщо ж це зробити не вдалося – центр комплектування звертається до суду. Детальніше про всі зміни читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних уже доступний для завантаження

Детально про санкції за неявку

У разі, якщо військовозобов'язаний не з'явився на виклик ТЦК чи на військово-лікарську комісію, або ж для уточнення даних протягом 60 діб з 18 травня, то військкомат може звернутися до поліції, аби та провела адміністративне затримання та доставила особу до центру комплектування.

Якщо ж затримання провести не вдалося, то ТЦК направляє на поштову адресу вимогу з'явитися. Також військкомат може звернутися до суду для застосування тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації. Позов до суду першої інстанції подається протягом 30 днів з виникнення підстави.

Згідно з чинним законодавством, заява ТЦК до суду має містити такі дані:

  • найменування суду, до якого скеровують заяву на розгляд;
  • повне найменування позивача та його адресні дані;
  • дані відповідача (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання/перебування, поштовий індекс, засоби зв'язку, код платника податків, номер та серія паспорта, відомість про наявність чи відсутність електронного кабінету);
  • зміст вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
  • перелік документів та інших доказів;
  • підпис уповноваженої особи позивача та докази на підтвердження її повноважень.

Проте суд може відмовитися накладати обмеження у тому випадку, якщо воно може призвести до втрати основного доходу відповідача. Також санкції не застосовуватимуть якщо транспорт потрібен у зв'язку з інвалідністю або з утриманням людини з інвалідністю.

За неявку по повістці на уточнення, оновлення даних або ж на повістку на військово-лікарську комісію громадянин може отримати покарання у вигляді штрафу. Однак ігнорування мобілізаційного розпорядження передбачає кримінальну відповідальність терміном від 3 до 5 років.

Як можна оновити свої дані

  • Упродовж двох місяців після 18 травня військовозобов'язані повинні оновити свої дані. Їм потрібно надати мобільний телефон, фактичне місце проживання та e-mail (за наявності).
  • Окрім безпосереднього візиту в ТЦК, громадяни можуть зробити це й онлайн – через застосунок Резерв+. Він уже доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг.
  • Через місяць у ньому з'явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про статус громадянина як військовозобов'язаного, призовника або резервіста.
  • Окрім цього, військовозобов'язаний може оновити свої дані в ЦНАПі.