Адвокат та юрисконсульт Антон Маринич розповів, що, за законом, повістку фактично можуть вручати у будь-якому місці. За законопроєктом №10449 про мобілізацію, нових змін по встановленню місць вручення повісток також не пропонують.

Читайте також Мобілізація жінок у березні 2024: кого можуть призвати

Як має виглядати повістка

Повістку за правилами видають на ім’я конкретного громадянина, вона має містити його прізвище, ім'я, по батькові, адресу місця реєстрації або проживання, номер повістки, номер і дату розпорядження ТЦК.

Також в документі мають бути:

  • дата і час та адреса ТЦК та СП, куди треба з'явитись;
  • посада та ПІБ керівника ТЦК та СП, який сформував повістку;
  • підпис керівника ТЦК та СП;
  • дата видачі повістки;
  • печатка ТЦК та СП.

Розписку або "корінець" повістки, де розписалася людина про отримання документу, залишають у ТЦК та СП.

Де та кому вручають повістки

Юрист наголошує, що представники ТЦК і СП оповіщають громадян "незалежно від місця їх перебування на військовому обліку".

Оповіщення проводять не тільки врученням повістки. Його можуть проводити і роботодавці або органи місцевого самоврядування. Це робиться, щоб люди прибули до ТЦК в терміни, які зазначені в отриманих ними документах,
– пояснює Маринич.

Він додає, що, попри перебування на військовому обліку у військкоматі за своїм місцем проживання, будь-який ТЦК та СП може здійснювати оповіщення громадян, які не перебувають у них на обліку. Тобто навіть якщо людина вже стоїть на військовому обліку, нову повістку все одно можуть вручити. Наприклад, якщо чоловік поїхав у відрядження в інше місто.

Законопроєкт про мобілізацію: останні новини

  • 7 лютого Верховна Рада підтримала оновлену версію законопроєкту про мобілізацію у першому читанні. Загалом було подано понад 4 000 правок.
  • Раніше в профільному комітеті пояснили, що таке "справедлива мобілізація". Зокрема, там наголосили, що мова не про те, щоб усі обов'язково потрапили до окопів, а про справедливий механізм її організації та проведення. А також вручення повісток у всім зрозумілий спосіб.
  • 26 лютого президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який передбачає демобілізацію строковиків. Це означає негайне їх звільнення.