Про це в ефірі передачі "Тема з Мосейчук" заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко. За його словами, розгляд законопроєкту про мобілізацію до кінця березня у другому читанні станеться за найоптимістичнішого сценарію, інформує 24 Канал.

Цікаво Комітет не підтримав блокування рахунків та електронні повістки у законопроєкті про мобілізацію

Корнієнко назвав терміни розгляду законопроєкту у другому читанні

Олександр Корнієнко наголосив, що зараз законопроєктом про мобілізацію займається комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки. За словами заступника глави ВР, цей комітет працює безперервно.

Зокрема, депутати комітету узгоджують між собою позиції й поки що не перейшли до розгляду поправок.

Оптимістично, за цей і наступний тиждень вони вийдуть на ту редакцію, по якій далі технічно потрібно буде створити таблицю на друге читання, за такої кількості поправок це займе приблизно тиждень. Оптимістично, до кінця березня ми можемо спробувати вийти з цим до зали,
– зазначив Корнієнко.

Він також зауважив, що в парламенті триватимуть багатоденні дебати, під час яких депутати, як очікується, пропонуватимуть власні поправки до законопроєкту.

Водночас Корнієнко наголосив на важливості дотримання процедурних правил для забезпечення ухвалення закону відповідно до встановлених процедур.

В законопроєкт про мобілізацію внесли понад 4 тисячі правок

  • У новий законопроєкт про мобілізацію народні депутати подали 3 776 правок в електронному вигляді та ще приблизно 500 правок – вручну. Наразі щодо цих правок між парламентарями тривають дискусії.
  • Найбільше правок нардепи внесли щодо пунктів у законопроєкті про право виїзду за кордон, арешт рахунків, заборону водити транспортний засіб, питання консульських рішень, електронного кабінету, електронних повісток та демобілізації. Порівняльна таблиця документа нараховує понад 1 500 сторінок.
  • Секретар Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки Роман Костенко розповів, що після першої зустрічі комітет не погодив норми, які б дозволили судам обмежувати права людей. Мовиться про блокування рахунків та обмеження виїзду за кордон наших громадян.