Шукаючи ефективні методи мобілізації, Україна може звернутися до досвіду Ізраїлю, де військова служба відкриває двері до кар'єрного зростання. Про це заявив начальник служби зв'язків із громадськістю 47-ї ОМБр Дмитро Лазуткін в ефірі Radio NV, – інформує 24 Канал.
Дивіться також Як зміниться облік, що знатиме ТЦК і чи є загрози: все про новий закон щодо цифровізації армії
Військо як крок до успіху
Лазуткін вважає, що для підвищення успішності мобілізації важливо змінити суспільне сприйняття військової служби. Вона повинна стати не лише обов'язком, але й привілеєм, що відкриває нові можливості.
Наприклад, як у тому ж Ізраїлі. Без служби у війську важче вибудовувати навіть свою подальшу кар'єру, особливо в державних структурах. Так має бути й в нас. Я думаю, цей шлях за рекрутингу, який зараз упроваджується, може привести до підвищення якісних і кількісних показників,
– сказав він.
Вочевидь, ініціативи, спрямовані на підвищення статусу військової служби, можуть стати не лише важливим кроком у формуванні нового обличчя української армії, а й – суспільства загалом.
Що таке рекрутинг
У листопаді 2023 року ухвалили Концепцію військової кадрової політики на 5 років. Вона передбачає скасування призову та створення професійного війська на базі рекрутингу. Власне, це система служби за контрактом: держава набирає добровольців, готує, навчає їх та зрештою має професійне військо.Читайте більше у матеріалі 24 Каналу
Зміни до законодавства
- Більш як місяць тому уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт, що передбачає зміни до мобілізації та мав би бути спрямований на її покращення. Однак ініціатива викликала дискусії в суспільстві, її відправили на доопрацювання.
- Водночас голова Франції "Слуга народу" Давид Арахамія констатував, що документ винесуть на перше читання з усіма правками уже 6 лютого 2024 року. За його словами, армія чекає на ухвалення цього законопроєкту в цілому, він їй потрібен.
- Слід сказати, що зараз особливо гостро строїть питання демобілізація тих бійців, які воюють від початку повномасштабного вторгнення. Президент Зеленський говорив, що відправити таких воїнів на відпочинок було б справедливо.
- Крім того, голова держави зазначав, що Збройні Сили потребують до 500 тисяч нових бійців. Разом з тим згодом він згодом сказав, що не бачить потреби мобілізувати пів мільйона осіб. До того ж на це потрібні чималі кошти – додаткових 500 мільярдів гривень.