Речник Полтавського обласного ТЦК та СП, майор Роман Істомін розповів в інтерв'ю Telegraf, яке покарання чекає на ухилянтів. За його словами, від виконання обов'язків не можна "відкупитись" штрафом.
До вашої уваги Мобілізація триває: чи можуть затримати чоловіка, який відмовився від отримання повістки
У разі відмови отримати повістку чи розписатись за неї на людину можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення. Згідно зі статтею 210 КУпАП, під час особливого періоду штраф становить 50–100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це 850–1700 гривень.
Крім того, передбачена адміністративна відповідальність за ігнорування повістки, яку видали для уточнення військово-облікових даних.
За що буде кримінальна відповідальність
Якщо людина ігнорує "бойову" повістку, їй загрожує позбавлення волі на 3–5 років згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу.
Це коли військовозобов’язаний пройшов ВЛК, але у визначену дату не прибув на мобілізаційний пункт,
– пояснив Істомін.
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП також додав, що всім військовозобов'язаним, імовірно, доведеться воювати, тому до цього треба готуватись.
Мобілізація в Україні: останні новини
- В Україні запрацював електронний реєстр "Оберіг", у якому об'єднано дані військовозобов'язаних з правоохоронних та інших органів. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що е-реєстр уже заповнений на 90%.
- Починаючи з 1 жовтня, жінки певних категорій повинні стати на військовий облік. Однак жодних змін щодо виїзду за кордон для них не буде.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про добровільну мобілізацію чоловіків від 60 років. Однак охочі воювати повинні бути придатними за станом здоров'я і мати високу професійну підготовку.