За словами Совсун, "у Конституції написано, що всі громадяни України повинні брати участь у захисті державності. Не написано тільки чоловіки чи тільки жінки". Також вона зауважила, що для чоловіків прописана обов'язкова служба, але обов'язок захищати державу прописаний для всіх. Тож на цей крок можна піти, якщо буде критична потреба для оборони.
Дивіться також "Армія чекає": Арахамія розповів, коли у Раді розглянуть законопроєкт про мобілізацію
Чи мобілізують жінок: що відповіли в оборонному комітеті
У законопроєкті про мобілізацію звучить не "громадянин", а саме чоловіки віком 27-60 років. І так воно й залишатиметься. І позиція президента, позиція комітету та позиція в принципі, я думаю, більшості парламентарів у тому, що не потрібно на сьогоднішній день додавати жінок до мобілізаційного ресурсу,
– сказав заступник голови комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.
Про це він розповів в ефірі телемарафону.
На думку Чернєва, серед чоловіків віком 27 – 60 років достатньо мобілізаційного ресурсу. Також можливо знизити призовний вік до 25 років, тож, якщо виконувати всі норми законопроєкту, чоловіків не забракне і в жінках не буде необхідності.
"Я думаю, буде достатньо чоловіків для того, аби закрити всі потреби, які є у Генштабу, і виконати всі завдання", – підсумував він.
Дивіться також Lobby X підтримає ветеранський бізнес: деталі важливої ініціативи
Жінки закликають оголосити про мобілізацію не тільки серед чоловіків
- Ярина Чорногуз, яка вже давно служить, запропонувала мобілізувати сто тисяч жінок. За її словами, всі вони мають пройти підготовку і бути спроможними спиляти дерево, побудувати бліндаж, прокласти електрику. В ідеалі треба створити суто жіночі підрозділи, щбоб захисниці почувалися комфортно.
- Інша військова, Олена Риж, проти обов'язкової мобілізації жінок, але вважає, що слід створити умови для тих, хто бажає добровільно служити.