Про це видання пише з посиланням на слова співрозмовників, які живуть у Донецьку та Луганську. Вони розповіли, якою на практиці є "мобілізація" від окупантів.
Читайте також Чоловіки на окупованому Донбасі перевдягаються в жінок, аби не потрапити під "мобілізацію"
Деталі про "мобілізацію" на Донбасі
На донецькі підприємства 19 лютого надійшов наказ щодо "мобілізації" чоловіків. Перевагу надавали людям, які вже мали досвід участі у бойових діях. На збори їм виділили тільки кілька годин. Далі "мобілізованих" викликали в поле та видали їх сухпайок на декілька діб.
Їжа швидко закінчилась. Зараз ці люди просто стоять в полі та чекають невідомо чого. Жодних наказів ніхто не дає, а ще почалися дощі,
– розповів співрозмовник.
Водночас жителька Луганська на умовах анонімності зазначила, що на вулицях міста дуже складно зустріти чоловіків. "Хтось вже мобілізований, а хтось ховається від призову у родичів в селах поблизу. Оскільки були випадки, коли забирали людей просто з вулиці", – пояснила жінка.
Крім того, джерела видання зазначили, що чоловіків до 55 років не пускають у Ростовську область.
"Мобілізація" на окупованому Донбасі: коротко
- Ватажки бойовиків Донбасу 19 лютого оголосили про "загальну мобілізацію населення".
- Далі російські найманці організували спеціальні патрулі, які прямо посеред вулиці забирають людей у ворожу армію. До своїх лав окупанти беруть усіх, зокрема, людей із захворюваннями, представників криміналітету, людей літнього віку та навіть неповнолітніх.
- Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що дії окупантів порушують міжнародні закони про заборону залучати дітей до збройних конфліктів.
- Крім того, у мережі почали з'являтися відео, на яких чоловіки, аби вийти на вулицю, перевдягаються у жіночий одяг.