За словами Буданова, зазвичай причиною відмови Україні у членстві в Альянсі була відсутність реформ та модернізації Збройних Сил. Однак за останні кілька років це вдалося виправити.
Цікаво Угорщина "гучно" підтримуватиме Україну в НАТО, але після вирішення непорозумінь, – Кулеба
Україна може допомогти НАТО
Енергетична криза у Європі та напружені стосунки Росії з ЄС та США, за словами Кирила Буданова, дозволяють керівництву НАТО тверезо оцінювати шанси України на членство в Альянсі. Крім того, на думку керівника розвідки, там розуміють важливість членства для нашої країни.
Буданов заявив, що зміни в Україні позитивно впливають на її імідж на міжнародній арені, а реформи дали свій результат. Тому навіть з невирішеними територіальними питаннями ми можемо отримати членство в НАТО.
Наша армія займає високі позиції в міжнародних рейтингах. І геополітичний порядок денний такий, що Україна може виявитися бажаним гостем навіть із низкою своїх невирішених питань, особливо територіального характеру,
– заявив Буданов.
Керівник ГУР Міноборони переконаний, що сьогодні важливішим є спільне реагування на проблеми ніж дотримання положень, які сформували у минулому столітті. У контексті російської агресії, НАТО не зможе впоратися без України.
Останні заяви про членство України в НАТО
- Під час візиту до Києва, голова Пентагону США Ллойд Остін заявив, що Україна має право самостійно вирішувати питання членства в НАТО без втручання "третіх країн".
- У Кремлі переконують, що вступ України до Північноатлантичного Альянсу призведе до ескалації конфлікту на Донбасі та "матиме серйозні наслідки".
- На початку жовтня 2021 року генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія стануть членами Альянсу.