Лукашенко після переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що "якою б сильною не була Росія, вона не зможе комусь нав'язати свою волю". Про це повідомило видання БЕЛТА.

Читайте також: Білорусь уже давно перетворилась на колонію Росії, – російський опозиціонер

Я висловлю свою думку, думаю, мій колега і мій друг (Володимир Путін, – 24 канал) погодиться з цим: ми готові настільки йти далеко в єднанні й об'єднанні наших зусиль, держав і народів, наскільки ви готові. Слухайте, ми й завтра можемо об'єднатися вдвох, у нас проблем немає, але чи готові ви, росіяни й білоруси, на це?,
– заявив Лукашенко.

До слова, у січні 2019 року Олександр Лукашенко навпаки стверджував, що розмови про об'єднання Білорусі з Росією – "дурні і притягнуті за вуха". Білоруський лідер рекомендував заспокоїтися та розвивати союз лише на рівноправній основі.

За словами російського політолога Дмитро Орєшкін, Лукашенко боїться, що Кремль добереться до Білорусі і поглине країну. А, якщо Москва задумає військове вторгнення у країну, то "Лукашенко негайно побіжить до Заходу".

Що таке Союзна держава?Це наддержавне утворення, що охоплює в собі Росію та Білорусь, з єдиним простором, який поетапно організовується.

Договір про створення Союзної держави Росії та Білорусі підписали 8 грудня 1999 у Москві. Договір набув чинності 26 січня 2000 після обміну ратифікаційними грамотами між тодішнім виконувачем обов'язків президента РФ Володимиром Путіним і президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком.