Відповідні слова білоруського лідера передає "Белсат".

Дивіться також: Як Білорусь може стати окраїною Росії і чим це загрожує Україні

За словами білоруського лідера, між Росією та Білоруссю може бути як союз, так і об’єднання, щоправда, підкреслює він, "це люди повинні вирішувати".

Ми не відмовляємося від жодної тези. Якщо хтось мені починає говорити про об'єднання, то знову ж таки з даху: давай валюту загальну. Ми не проти спільної валюти, але це має бути спільна валюта, а не валюта Центробанку Росії. Повинен бути емісійний центр, створений на рівних умовах. Якщо ви наводите приклад ЄС, добре – на принципах Євросоюзу. Але щоб умови були рівними та підхід,
– зауважив президент Білорусі

Також він виступив за уніфіковану податкову та митну політику.

"Але це має бути на кращих традиціях і умовах – візьмемо все найкраще у білорусів і росіян. Але не так: ми – великі, ви – малі, давайте робіть так, як у нас", – констатував Лукашенко.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявляв, що Росія може втратити "єдиного союзника" на західному напрямку через відсутність домовленостей щодо компенсації за податковий маневр у нафтовій сфері.

У російському МЗС, зі свого боку запевнили, що Мінськ для них і надалі залишається надійним союзником і стратегічний курс Росії на зміцнення відносин з Білоруссю не ставиться під сумнів.

Згодом російський прем'єр Дмитро Медведєв наголосив, що Кремль нічого не обіцяв Лукашенку щодо податкового маневру у нафтовій сфері. Водночас російський чиновник додав, що перемовини між двома країнами тривають.