Мир у повітрі та в морі означав би кінець запуску ракет і безпілотників. Це 24 Каналу озвучив полковник армії Великої Британії у відставці Геміш де Бреттон-Гордон.

Дивіться також Ракети до ППО, артилерія, снаряди: як довго Україна протримається без військової допомоги США

"Те, що сказав Зеленський, – це справді конструктивний початок. Мир у повітрі означав би кінець будь-яким ракетам і безпілотникам, які росіяни запускають по мирних людях України, завдаючи стільки шкоди та створюючи стільки жертв. Як і мир на морі", – сказав полковник у відставці.

За його словами, зупинка військової допомоги Україні з боку США не приносить користі та не впливає позитивно на завершення війни в Україні, адже агресором є саме Росія. Однак це підштовхнуло європейців до усвідомлення, що їм потрібно відігравати більшу роль в обороні Європи, частиною якої є Україна.

Два сценарії

Геміш де Бреттон-Гордон вважає, що для припинення вогню можливі два варіанти. Насамперед сценарій, коли європейські коаліційні сили на чолі з Великою Британією та Францією вводять на територію України війська в достатній кількості, від 30 до 40 тисяч військовослужбовців. Вони повинні мати достатню військову потужність. Зокрема, бронетанкові дивізії, щоб бути здатними протистояти будь-якому потенційному російському нападу.

У цьому випадку було б ідеально, якби США надавали військово-повітряні сили для підтримки переваги у повітрі за допомогою американських винищувачів, ракет та інших засобів для прикриття цих сил.

Якщо США не готові це зробити, тоді європейська коаліція НАТО повинна взяти на себе відповідальність. Думаю, Європа повинна дати чітко зрозуміти як Трампу, так і Путіну, що ми готові це зробити. Я особисто вважаю, що у межах європейської коаліції Альянсу достатньо військового потенціалу для цього,
– наголосив полковник Британії.

На його думку, військово-повітряні сили Фінляндії, Швеції, Великої Британії, Франції, Греції та деяких інших менших європейських країн мають достатньо винищувачів та протиракетної оборони, щоб забезпечити це повітряне прикриття. Але це не ідеальний варіант.

У Лондоні, Парижі, інших містах ведеться багато планувань для забезпечення готовності цих сил. Країни європейського НАТО проводили багато спільних навчань протягом останніх 12 – 24 місяців, щоб бути готовими до цього. Це буде величезним військовим зусиллям для британських та французьких військових.

"Це важливо, щоб досягнути миру та зупинити вбивства невинних українських мирних жителів, яких щодня вбивають росіяни. В ідеалі ми хотіли б, щоб у цьому брали участь американці. Але я думаю, що ми в Європі можемо це зробити самі та надати достатньо потужних сил, щоб стримувати Путіна та спроби росіян захопити більше землі", – припустив Геміш де Бреттон-Гордон.

Стармер намагається переконати Трампа

Полковник армії Великої Британії у відставці зауважив, що є сподівання, що авіаційні засоби США будуть залучені до будь-якої миротворчої місії. Є певні великі американські активи, повітряні засоби, винищувачі тощо, які вже розміщені у Великій Британії на трьох великих авіабазах, а також по всій Європі.

Можна було б сподіватися, що саме вони стануть гарантом повітряної підтримки для цих миротворчих сил. Тому, на мою думку, прем’єр-міністр Британії Кір Стармер намагається переконати Трампа взяти на себе зобов'язання вступити у боротьбу. Але ми також повинні готуватися до найгіршого розвитку подій, якщо президент США цього не зробить,
– зазначив полковник.

Крім того, Україна готова розглянути угоду про рідкісноземельні мінерали, у яких дуже зацікавлений Дональд Трамп.

"Можна передбачити, що якщо цю угоду вдасться підписати у той транзакційний спосіб, яким Трамп веде політичні та дипломатичні справи зараз, як тільки президент Штатів отримає доступ до корисних копалин, Україна або коаліційні миротворчі сили матимуть доступ до військово-повітряних сил США", – додав Геміш де Бреттон-Гордон.