Це специфічна діяльність, яка вимагає тиші і непублічності. Про це заявив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.

Важливо Bellingcat опублікував розслідування про спецоперацію з вагнерівцями

Розслідування – це просто слова, – Подоляк

За словами Подоляка, у розвідки є плани, більшість з яких ніколи не набуде розголосу. На політичному рівні такі плани можуть обговорювати тільки в загальних рисах.

Що ми бачимо зараз в тексті Bellingcat? Тільки слова кількох відставників, щодо яких самі розслідувачі спеціально вказують, що їм не вдалося незалежно верифікувати сказане. До цього насправді нічого додати. Бо якщо це просто слова – можна сказати все що завгодно,
– сказав радник.

Процес перемир'я модерували окремо

Подоляк зазначив, що у той період справді тривали перемовини про тишу на Донбасі. Це було надважливим завданням для держави. Однак, за словами радника, це був окремий процес, який модерувався окремо від усіх процесів в розвідці та спецслужбах.

"Дійсно, Андрій Єрмак відповідав за переговори про тишу. Але пан Єрмак не відповідає за роботу розвідки і тим більше не керує будь-якими оперативними процесами", – резюмував Подоляк.

Що відомо про розслідування щодо вагнерівців

  • У липні 2020 року у Білорусі затримали 33 росіян, які причетні до ПВК "Вагнера". Білоруська влада підозрювала їх у підготовці заворушень перед виборами президента.
  • Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що літак з вагнерівцями мали посадити у Києві та затримати бойовиків, бо вони воювали за окупантів на Донбасі.
  • Однак спецоперацію нібито зірвали через витік з Офіс Президента.
  • У Bellingcat анонсували розслідування про цю тему, вже опублікували першу частину. Мовилось, що спецоперація була ретельно спланована та продумана. Інформацію про бойовиків збирали роками.
  • Заявили, що президент Володимир Зеленський знав про спецоперацію з 15 червня 2020 року. Він погодив ініціативу.