Таку думку висловив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський. Однак він запевнив, що впливу на конкурсну комісію не буде.
Увага Перезавантаження ВРП: що може вплинути на головні проблеми судочинства в Україні
Щобільше, як він додав, законопроєкт передбачає створення Етичної ради, яка має перевірити кандидатів до ВРП на доброчесність. Тож представник президента запевнив, що не бачить загроз, які могли б допустити недоброчесних кандидатів на посаду члена комісії ВККС до роботи.
Варіант з створення комісії з міжнародних експертів – найбільш ефективний. Підстави неподання експертом своїх кандидатур до складу конкурсної комісії – питання дискусійне, тут можуть бути певні маніпуляції,
– застеріг Веніславський.
Ці питання, на його думку, треба розв'язувати в комплексі. Якщо хтось захоче заблокувати загалом процес – то це буде надовго. "Тому треба розглядати альтернативні варіанти формування цього органу", – додав він.
Веніславський про судову реформу: дивіться відео
Що відомо про судову реформу: коротко
- У законі пропонують, щоби кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, по суті, відбирали не реформовані й недоброчесні Вища рада правосуддя й Рада суддів.
- Зокрема, до комісії мають увійти 6 осіб – 3 пропонує Рада суддів, ще 3 – Рада прокурорів України, Рада адвокатів України та Національна академія правових наук України.
- Водночас документ пропонує, щоби міжнародні експерти увійшли лише до першого складу конкурсної комісії.
- Її хочуть сформували з 3 суддів та 3 міжнародників.