Поки такі книжки Світлана Мануйлова робить поштучно, втім мріє, аби одного дня її м'яка література була в кожному інклюзивному садку країни.

Читайте також: Діти із затримкою психічного розвитку навчатимуться у звичайних школах

Як користуватися диво-книжечкою, показує 4-річна Соня. Дівчинка довго не розмовляла. Тож мама вчила її саме на таких іграшках для розвитку. Тепер Світлана Мануйлова сама шиє дітям подібну кольорову літературу.

Донька Світлани Соня вчилася по такій же книжечці
Донька Світлани Соня вчилася по такій же книжечці

Світлана разом із cім'єю переїхала до Чугуєва з Алчевська у 2015-му. На Луганщині залишили все: житло, роботу, рідних. Адже, бачили майбутнє дітей саме в Україні.

Її мистецтво називають "тихі книги", адже звичних написаних рядків тут не знайдеш. Та майстриня з назвою не погоджується. Наліпки, ґудзики, головоломки, навіть риболовля та театр для пальців – усе для читання вголос. Хендмейд книжки вже гортають малюки в Україні, Канаді та Росії. Днями зшитий альбом казок під назвою "Михасик" полетить до Швеції.

Майстриня шиє унікальні м'які книжки
Майстриня шиє унікальні м'які книжки

Для того, аби допомогти якомога більшій кількості дітей, Світлана стала учасником школи підприємців для внутрішньо переміщених осіб.

Бізнес-план дозволяє залучити фінансування. За період дії проекту наша організація надала 54 гранти на загальну суму 2 мільйони 360 тисяч гривень,
– відповів Президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак.

Наступну книжку майстриня хоче створити у співпраці з логопедом, щоб її ігрова література професійно допомагала особливим дітям. У перспективі авторка хоче шити м'які альбоми для інклюзивних садочків усієї України.