У соцмережах активно обговорюють "святковий обід", який проходив 1 грудня в Центрі реабілітації дітей-інвалідів "Джерело надії".

Читайте також: Двоє дітей загинули в пожежі на Житомирщині

Місцева спільнота "Наш Коростень" на своїй сторінці у Facebook опублікувала відео, на якому видно, що люди сидять за напівпорожніми столами, на яких лише булочки та печиво, натомість стіл представників влади уставлений різними наїдками й пляшками.

А страви на столі таки відрізнялися. Для керівництва підприємства і місцевої влади поставили канапки з червоною ікрою, фрукти та алкоголь. А у працівників меню небагате – вафлі, печиво і булочки. Директор запевнив, що для особливих гостей свята стіл накрив за власні гроші.

Активісти, які зняли відео, намагалися вияснити в організаторів, чому працівників з вадами зору посадили за напівпорожні столи. Коли ж від них просто відмахнулися рукою, виклали відео в Інтернет.

"Ми дуже здивувалися, чому такий контраст – булочки проти червоної ікри. Ми зробили зауваження і організаторам, і тим чиновникам, які туди прийшли, що це за несправедливість і чому так взагалі. Нам сказали, що "це наше – це не ваша справа. Це наша їжа і ми її своїми силами принесли". Тобто вони взагалі не зрозуміли, в чому проблема, чому ми їм зробили зауваження", – розповів активіст Андрій Васянович.

Тим часом начальник місцевого відділу соціального захисту, який повинен опікуватися людьми з інвалідністю, також не переймався різницею між наїдками. Розповів, що готувався до виступу.

Я готувався до виступу на великій сцені і розбирався з тією інформацією, яку мав донести. Тому я там особливо не звертав увагу на страви,
– зазначив начальник відділу соцзахисту населення Коростенської міської ради Ігор Єсін.

Проте, у вівторок, 5 грудня, за таке недбальство на урочистому заході вибачився народний депутат Володимир Арешонков. На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що був лише запрошеним, тому ніяк не міг виправити ситуацію, яка склалася. Також він написав, що був упевнений, що все буде організовано і проведено належним чином, бо це щорічний захід, на якому він присутній не вперше.

Читайте також: Група підлітків самотужки затримала двох злодіїв на Житомирщині

"Зізнаюсь, що не одразу, але звернув увагу на столи, коли мені надали слово, запитував організаторів, чому на них майже порожньо, на що почув пояснення, що все зараз доставлять. Не доставили. Я теж не міг брати з одного столу ковбасу і переставляти на інший, бо був на правах запрошеного", – йдеться в повідомленні депутата.

Варто додати, що на підприємстві УТОС працюють виключно люди з поганим зором і ті, хто бачить лише темряву. Вони приходять на дві години щодня і за місяць отримують 500 гривень. Працівники виготовляють безліч продукції. Найпопулярніші – це декоративні цвяхи та електровимикачі.