Зранку 7 січня оголосили повітряну тривогу лиш на Донеччині. У проміжок часу, коли лунали сирени, ППО вдалося збити ворожий безпілотник у небі над Кам'янським, що на Дніпропетровщині.
Читайте також В очікуванні "Шахідів" на Різдво: як Росія змінює тактику і чому сили ППО до цього готові
Як зазначив міський голова Андрій Білоусов, у Кам'янському пролунали вибухи. Відомо, що це сили ППО збили безпілотник окупантів. На щастя, минулося без жертв і постраждалих. Водночас є інформація про незначні пошкодження. На місці працюють всі відповідні служби.
Нагадаємо, що невдовзі Україна отримає системи ППО Patriot. У мережі уже міркують над тим, якими ж будуть задачі цих установок. Відразу ж зауважимо, що їх не використовуватимуть для збивання іранських дронів.
Для чого використовуватимуть ППО Patriot
За словами військового експерта Олексія Гетьмана, ці ЗРК точно не збиватимуть безпілотники. Їхня основна задача – боротьба зі стратегічними ракетами малої та середньої дальності.
З їхньою допомогою протидіятимуть:
- "Іскандерам", яких у Росії залишилося близько 10% від запасів, які були на початку повномасштабного вторгнення;
- Балістичним ракетам Fateh-110 та Zolfaghar, які Росія може отримати від Ірану.
Нагадуємо, що наявних засобів для збивання балістичних ракет в Україні немає. Такі снаряди надзвичайно складно перехоплювати. А все тому, що вони підіймаються у небо на висоту від 50 кілометрів і практично вертикально падають вниз, здійснюючи атаку.
До слова, нещодавно в Інституті з вивчення війни припустили, коли у Росії можуть закінчитися іранські дрони. На думку аналітиків, якщо країна-агресорка продовжить такі масовані атаки, то їй точно потрібно буде намагатися укладати свіжий контракт.
Згідно з наявним, Іран має передати 1750 безпілотників. І їх Росія може використати до травня 2023 року. Зауважимо, що у перші дні нового 2023 року ворогу просто знесло дах, і він здійснив кілька масованих атак безпілотниками. Більшість з цих мала обстріляти Київ.