Про вихід з фракції БПП

Політика — це справа колективна, і в парламенті немає партії, яка б відповідала моїм внутрішнім переконанням.

Я був у фракції "УДАР", і так само в БПП, але не був в цих партіях. І якщо у фракцію "УДАР" я пішов добровільно, то висування від БПП — наслідок зливання і поглинання. Я хотів займатися політикою, а не просиджувати штани.

Про нову політичну силу

Я хочу щоб була політична сила. Не олігархічна, яка б спиралась на їх гроші, з внутрішніми і зовнішніми "договорняками", а з прозорим фінансування і програмою, яку можна реалізувати.

Ми не купляли дані старих партій. В тому то й відмінність. Ми хочемо пройти шлях від початку до кінця. Наразі є тимчасове правління. Зараз відбувається підбір людей в регіонах. Номінаційний комітет їх буде представляти. За критеріями. Будемо викликати і пропонувати стати точкою кристалізації місцевих осередків. І вони повинні показати результат.

Це партія, яка стоїть на ліберальних цінностях

Читайте також: Сакварелідзе оголосив набір у свою партію

Участь в партії під Саакашвілі

Я не буду говорити, що там не може бути Саакашвілі. Щодо того, що він може стати очільником — це може бути в різних форматах. Я б сказав, що це партія разом із Саакашвілі. Він державний службовець і зараз не може займатися політичною діяльністю.

Читайте також: Нардеп розповів, чи буде місце в новій партії Сакварелідзе для Саакашвілі

Оцінка президентства Порошенка

Президент не є драйвером економічних реформ, яких можна було б очікувати. Ми рік міняли генпрокурора, не мали відповідних результатів, немає реакції на звинувачення про найближче оточення. В нього немає підтримки знизу, немає підтримки населення, які слід мати президенту. В Порошенка низькі рейтинги. Не рейтинги, а підтримка. Але не його, а посади.

Про конфлікт з Кононенком

Немає в мене конфлікту. Я просто вважаю, що люди, які заробляють на політиці, не повинні туди йти. Я вважаю що люди, які займаються бізнесом в політиці, йдуть в політику для капіталізації власного бізнесу за допомогою політичних методів та засобів, інструментами політичної діяльності — партіями, парламентом, президентством — не мають право там бути.

Щодо Порошенка, я не бачу щоб він відмовився від всього свого бізнесу.

Особиста партія "імені себе"

Я ніколи не хочу партію "імені себе". В мене немає гетьманських амбіцій. Щодо очолювання партії — якщо мені це довірять, я це спокійно зроблю. Але це не значить, що я буду рити землю задля цього. Я знаю куди я йду, я свідомо це роблю. Це синергія.

Про партію Лещенка, Наєма та Заліщук

Рано чи пізно мені теж доведеться піти з політики. І ці хлопці займуть місця тих, хто піде. В них є те, що потрібно політикам. Вони мають цінності, хребет, можуть тримати удар. І це дуже важливо.

Про об’єднання: не можна говорити, що нічого не вийшло. В нас відкрито вікно для консультацій.

Про Кличка та Порошенка і Київ

Кличко може прийти до Президента і сказати, що йому потрібна підтримка і він її, як правило, отримує. Принаймні на ті ресурси, які потрібні для Києва, Кличко може розраховувати. Не на всі, але на більшість.

Але у Кличка є і слабка сторона. Це незаконні забудови. Я говорю йому про це кожен раз коли бачу. Коли виникає гостра ситуація, то дзвоню Кличку з вимогою її припинити. Але ці незаконні забудови Кличку дісталися у спадок від попередніх міських голів. А також у спадок відійшли і важковаговики-бізнесмени, з якими важко боротися. Їх дахує прокуратура, міліція, суди. Вони платили хабарі.

Читайте також: Нардеп Чумак розповів, скільки Кличко дав йому грошей на вибори

Більше — дивіться у програмі.