Секретар РНБО Данілов наголосив: до того часу Україна була позаблоковою, повідомляє 24 канал. Вона не мала відношення ні до кого.

Зауважте Зеленський наказав збільшити чисельність територіальної оборони у 200 разів

У нас є норма Конституції, яка, щоб була скасована, має зібрати 300 голосів нардепів. Я хочу подивитися, хто голосуватиме за те, щоб наша країна не була в НАТО та не рухалася в ЄС,
– зауважив Данілов.

"Фінляндизація" України в інформпросторі

  • Про так звану "фінляндизацію" України заговорили після візиту Еммануеля Макрона до Москви.
  • Вже під час візиту до Києва у французького лідера запитали, чи була "фінляндизація" України темою його розмови з Володимиром Путіним.
  • Водночас Макрон відразу заперечив це. Він зауважив, що згадував Фінляндію. Водночас у зовсім іншому контексті.
  • Макрон наголосив: він казав Путіну, що не можна припинити політику "відкритих дверей" НАТО, адже це стане проблемою для багатьох країн. Зокрема, для Фінляндії.
  • Тим часом New York Times опублікував матеріал, у якому мовиться, що так звана "фінляндизація України" є частиною дипломатичного дискурсу.

Що відомо про "фінляндизацію"?

Термін "фінляндизація" походить ще з 50-х років XX століття. Під час холодної війни Фінляндія мала дотримуватися суворого нейтралітету. Це закріпили у договорі з Москвою, датованому 1948 роком. У той час напруженість між СРСР та Заходом була на високому рівні. Договір гарантував, що Фінляндії не зіткнеться з радянським вторгненням. Натомість вона погодилася залишатися поза НАТО та дозволила СРСР здійснювати значний вплив на її внутрішню й зовнішню політику. Наразі Фінляндія є повністю сумісною з НАТО та з західною "архітектурою безпеки".