Як зазначають в Інституті вивчення війни, ворог хоче розтягнути лінію фронту, накопичуючи ресурси саме на кордоні зі Сумською та Харківською областями. Встановити чисельність російського угрупування поки неможливо.

Дивіться також Нова розробка Росії – "Гром-Е1": що відомо про ракету-гібрид, якою вдарили по Харкову

Ворог готує черговий наступ

Експерти заявляють, що загарбники своїми діями планують відтягнути ЗСУ в цей район, зафіксувавши їх там, а потім підготуватися до наступальних операцій. Мета ворога – розширити плацдарм у прикордонній зоні на північному сході України.

У ISW згадують слова українського президента Володимира Зеленського, який 26 травня сказав, що російські війська готуються до нових наступальних дій і концентрують угруповання поблизу українського кордону за 90 кілометрів на північний захід від Харкова.

Ймовірно, глава нашої держави мав на увазі район Грайворон – Борисівка – Пролетарський на заході Бєлгородської області. Супутникові знімки місцевості засвідчують те, що за останні тижні російські окупанти активізували діяльність на базах і складах у населених пунктах на цих теренах.

Водночас речник Держприкордонслужби Андрій Демченко заявляв, що загарбники можуть розпочати наступ в Сумській області або в районах Харківської області поблизу, аби розтягнути й закріпити українське військо вздовж кордону на північному сході України.

Російські війська можуть розпочати наступальні операції на південь у напрямку Золочева та Богодухова – у межах 25 кілометрів від кордону. Або на захід у напрямку населених пунктів уздовж траси, що з'єднує Богодухів із Сумами,
– пишуть в ISW.

Проте все ж аналітики акцентують, що ворожому угрупуванню не вистачатиме живої сили, необхідної для проведення успішної операції з оточення або захоплення таких міст, як Харків або Суми. Водночас Збройним Силам України потрібно продовжувати підготовку до потенційного нападу.

Дивіться також Наступають з двох боків: у росіян змінився задум на Харківщині

Слід згадати, що наступ Росії на півночі Харківщини, розпочатий 10 травня, зазнав невдачі. В Інституті вивчення війни підсумували, що Москві забракло людського ресурсу, а кремлівське командування відмовилося залучати всі можливі резерви, що й зумовило провал.