Нові санкції були запроваджені та набули чинності 14 жовтня, повідомляє Міністерство фінансів США.
Важливо: Загострення в Сирії: урядові війська рушили на допомогу курдам проти армії Туреччини
Під дію обмежень з боку Сполучених Штатів потрапили:
- Хулус Акара – міністр оборони Туреччини;
- Фатіх Донмез – міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини;
- Сулейман Сойлу – міністр внутрішніх справ Туреччини;
- Міністерство оборони Туреччини;
- Міністерство енергетики і природних ресурсів Туреччини.
Дії уряду Туреччини ставлять під загрозу невинних мирних жителів та дестабілізують регіон. Зокрема, це стосується можливого підриву кампанії зі знищення "Ісламської держави",
– пояснили у міністерстві.
"Сполучені Штати наголошують на відповідальності уряду Туреччини за ескалацію насильства з боку турецьких військ, загрозу невинним мирним громадянам та дестабілізацію в регіоні", – наголосив міністр фінансів Стівен Мнучин.
У міністерстві також запевнили, що готові розширити санкції, якщо турецькі лідери продовжуватимуть "іти небезпечним шляхом".
Реакція світової спільноти на наступ Туреччини
У США операцію не схвалили. Сенатор США Ліндсі Грем раніше анонсував "руйнівні санкції" проти Туреччини у разі наступу її військових на півночі Сирії.
Не залишилася осторонь і Європа. Зокрема, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав Ердогана зупинити військову операцію в Сирії, а також наголосив: ЄС не платитиме за турецький план.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Туреччину уникати дій, які можуть погіршити ситуацію в регіоні, та зазначив, що альянс розраховує на її стриманість. Водночас він вважає, що Туреччина має підстави непокоїтися за власну безпеку, оскільки піддалася терористичним атакам.
В ООН традиційно висловили занепокоєння та закликали уникати насильства. Також представник пресслужби організації Фархан Хак заявив, що конфлікт у Сирії неможливо вирішити військовим шляхом.