Про це у програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів експосол України у США Валерій Чалий. Він зауважив, що наразі важко уявити можливість тих "великих" компромісів, про які говорить Росія.

До теми У Женеві завершилися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки": головні підсумки

За словами Чалого, делегація США поїхала на ці перемовини, аби порушити питання стратегічної стабільності, у якому можуть бути компроміси. Однак американська сторона не готова обговорювати ультиматуми представників Росії.

Шантаж продовжується, але це не ті люди, які бояться шантажу. Я скажу більше, є й інші люди в Америці, яких немає у складі делегації. Тому я спокійний, що жодних нав'язувань Росії не відбудеться,
– заявив дипломат.

Як розповів Чалий, навряд чи внаслідок такого дипломатичного процесу ми отримаємо якийсь результат, однак це є добрим сигналом. Він означає, що ультиматуми й шантаж Кремля не сприймуть. Якби це відбулося, то ситуація була б складною.

"Зараз Росія, можливо, й надалі підвищуватиме ставки, щось використовуватиме силове, але вже точно можна казати, що такий наїзд в лоб росіянам не вдався", – наголосив експосол України у США.

Дізнайтеся більше Принцип "відкритих дверей" НАТО не підлягає обговоренню, – Шерман

Повне інтерв'ю з Валерієм Чалим у програмі "Перші особи": дивіться відео

Перемовини у Женеві: що відомо

  • У Женеві 10 січня відбулися переговори США і Росії щодо "гарантій безпеки". Вони тривали у закритому форматі понад 7 годин. Заступник глави російського МЗС Рябков схарактеризував переговори як "важкі та професійні, без спроб обійти гострі кути".
  • Після перемовин російська сторона заявила, що нібито не збирається нападати на Україну. Водночас США запевнили, що наслідки вторгнення будуть набагато жорсткішими, аніж у 2014 році.
  • Заступниця держсекретаря США Уенді Шерман заявила, що сторони наразі не готові до обговорення конкретних домовленостей у сфері безпеки. Поки США та Росія намагаються краще один одного зрозуміти.
  • Росія у Женеві також вимагала від НАТО гарантій, що Україна та Грузія ніколи не вступлять в Альянс. Країна-агресорка цинічно заявила, що це начебто є питанням нацбезпеки для Росії.