Предстоятель Православної церкви України Епіфаній в інтерв'ю "Українській правді" сказав, що патріарх Філарет далі буде діяти, працювати, служити, звершувати богослужіння у своєму кафедральному соборі.

Читайте також: Епіфаній відповів, чи вів переговори з Кирилом

"Можуть виникати певні непорозуміння, але це природно. Бо людина вже 52 роки, як очолювала Київську кафедру. Жоден з митрополитів Київських протягом всієї історії буття Української церкви не обіймав посаду стільки років", – пояснив предстоятель ПЦУ.

За його словами, відмова Філарета від участі у виборах предстоятеля ПЦУ є жертовним вчинком. Це підняло рівень довіри суспільства до нього.

Ми не маємо права його усувати. Якщо людина стільки зробила для буття і розбудови української церкви,
– наголосив Епіфаній.

Як створювалась Православна церква України?9 жовтня 2018 року у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Настоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній.

Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП.