У вівторок, 27 серпня, Бекірова мають госпіталізувати в Республіканську лікарню неврології цивільного типу для подальшого стаціонарного обстеження, яке триватиме 7-8 днів, повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Це варто побачити: Їм мене не зламати: зворушливий лист політв'язня Бекірова до кримських татар

За її словами, коли будуть відомими результати обстежень, буде скликана лікарська комісія, яка має визначити, чи може він утримуватися в умовах слідчого ізолятора.

Сподіваюся, що за результатами обстежень Едему Бекірову буде надана необхідна медична допомога в повному обсязі, а також вдасться змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт,
– підкреслила уповноважена з прав людини.

Вона також зазначила, що оскільки проведення цих обстежень ініціює уряд Росії, то є підстави говорити про виконання другого рішення ЄСПЛ щодо кримського татарина Едема Бекірова.

Мовиться про рішення, яким Європейський суд з прав людини зобов'язав окупантів перемістити важкохворого політв'язня до медичного закладу.

Цікаво: Виконайте свій обов'язок, – дочка важкохворого бранця Бекірова звернулася до Зеленського

"Я знову закликаю міжнародну спільноту тримати справу пана Бекірова під пильним наглядом та не допускати порушення його прав і свобод", – резюмувала Людмила Денісова.

Що відомо про Бекірова та його арешт?Едем Бекіров – кримськотатарський активіст. Він народився у 1961 році й постійно мешкав у Херсонській області. Російські силовики затримали його на кордоні з Кримом 12 грудня 2018 року.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. Однак окупаційна влада затримала його і підозрює у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів. Сам активіст всі звинувачення відкидає.

Згодом з'явилась інформація, що у політв'язня защемлення нерва у хребті. Адвокат Бекірова Олексій Ладін припускає, що це могло відбутися через неналежні умови тримання. Через проблеми зі спиною українець не міг навіть встати з ліжка.