Він ні в чому не винен: це знають ті, хто його заарештував і тримає в ув'язненні, знають ті, хто має намір його судити, хто повільно вбиває його, наголосила Елеонора Бекірова.
Важливо: Зеленський у Туреччині пообіцяв спростити отримання дозволу на відвідини Криму
У 2014 році саме мій батько стояв під прицілом російських автоматів на кордоні Криму, він зустрічав перших українських військовослужбовців, які врятувалися з півострова, і потім п'ять років робив для звільнення Криму все, що міг. Він патріот – таким він був у 2014 році, коли кримчани залишилися один на один з армією окупантів, і таким є досі,
– наголошує дочка Бекірова.
Вона заявила, що коли президент вважає, що про це можна забути, якщо вважає, що патріоти не потрібні нашій країні, то може залишити це звернення без уваги. Якщо ж доля людини, яка залишалася зі своїм народом і своєю країною всі ці важкі роки, щось означає для президента, тоді Елеонора Бекіров вимагає врятувати її батька.
"Мій батько інвалід першої групи, у нього ампутована нога з незагоєною раною, нижній млявий парапарез ніг, після перенесеного інфаркту його прооперували і встановили 4 шунта в серце, яке в будь-який момент може зупинитися. Його цукровий діабет вимагає щоденної допомоги, яку він не отримує ось уже 238 днів", – зазначила дочка Едема Бекірова.
Це потрібно знати: "Ультиматум, де на кону – людське життя": російські окупанти висунули Бекірову цинічну вимогу
Вона наголошує, що політв'язню досі вдається залишатися живим лише завдяки кримським татарам, яких було несправедливо ув'язнено, як і його.
Я вимагаю від вас зробити це. Для мого батька, для мене і його рідних, для всіх, кому він був близьким, це не питання політики і дипломатичних домовленостей – це питання життя і смерті коханої людини. Врятуйте мого батька, виконайте свій обов'язок,
– резюмувала Елеонора Бекірова.
Що відомо про Бекірова та його арешт?Едем Бекіров, кримськотатарський активіст, народився у 1961 році і постійно мешкав у Херсонській області. Російські силовики затримали його на адміністративній межі з Кримом 12 грудня 2018 року.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. Однак окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів. Сам активіст всі звинувачення відкидає.
Напередодні з'явилась інформація, що у політв'язня защемлення нерва у хребті. Адвокат Бекірова Олексій Ладін припускає, що це могло відбутися через неналежні умови тримання. Через проблеми зі спиною українець не міг навіть встати з ліжка.