Мовиться про Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Детальніше зміст листа пояснив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у п'ятницю, 5 липня.

Читайте також: Як розв'язувати питання державної мови: програми партій, які йдуть у Раду

Він написав: "ЗМІ запитують про лист Єльченка на адресу голови Радбезу ООН в контексті засідання 16 липня (його скликала Росія – 24 канал). Поясню. Як частина дипломатичного алгоритму 3 липня Україна офіційно поінформувала голову РБ ООН про те, що український закон про мову не загрожує міжнародному миру і безпеці та не має жодного стосунку до компетенції Ради Безпеки".

Наша позиція є чіткою: Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" є виключно внутрішнім питанням України,
– наголосив Ніколенко.

У цьому ж листі українська сторона звертає увагу на помітне загострення російсько-українського конфлікту. Ось воно мало б "насправді хвилювати Раду безпеки".

Попри щире бажання України досягти прогресу в політико-дипломатичному врегулюванні відносин, Росія продовжує ігнорувати взяті на себе зобов'язання: звільнення українських моряків та кораблів, дотримання режиму припинення вогню на Донбасі тощо. Варто згадати хоча б обстріли медичного персоналу. "Вважаємо, що на це насамперед має відреагувати Радбез ООН", – заявив Ніколенко.

Росія 2 липня повідомила, що скликає засідання Ради Безпеки ООН через український мовний закон. Це засідання попередньо заплановане на 16 липня. До слова, 20 травня з боку Росії така спроба вже була, проте тоді більшість членів Радбезу не підтримала пропозиції Росії. Цього ж разу формальним приводом стало набуття законом чинності.

Коли прийняли закон про мову та що він передбачає? 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про мову. Поправки до документа парламентарі розглядали на пленарних засіданнях майже два місяці – з 28 лютого. 15 травня Петро Порошенко, який обіймав тоді пост президента України, підписав мовний закон.

Мова
Що передбачає Закон "Про функціонування української мови як державної" / Інфографіка 24 каналу