Проєкт документа вже підготували та погодили усі учасники майбутнього саміту, як повідомив Інтерфакс-Україна. А згодом інформацію підтвердив директор російського Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков, наближений до Владислава Суркова – помічника президента Росії.
Читайте також: Потрібні "додаткові кроки": Кремль хоче, щоб Париж і Берлін натиснули на Київ до саміту 9 грудня
Чеснаков написав у своєму телеграм-каналі, що рішення про публічність чи таємність підсумкового документу саміту ухвалять безпосередньо під час саміту. Хоча Путін і хотів, узгодити це заздалегідь, щоб "обмежити спроби України вийти під час переговорів за рамки мінських домовленостей".
Буде опубліковано цей текст, або він буде мати закритий характер – сторони вирішать безпосередньо в Парижі,
– повідомив Чеснаков.
Тим часом інформаційне агентство Інтерфакс-Україна зацитувала власне джерело: мовляв, документ "має рамковий характер і містить перелік наступних кроків врегулювання під егідою "нормандського формату" та в межах "Мінського комплексу заходів" як основи мирного процесу".
Важливо, що у документі лідери країн "нормандської четвірки" мають намір висловити прихильність до політичного шляху врегулювання конфлікту.
Те ж джерело стверджує, що за основу візьмуть "так звану "формулу Штайнмаєра", яку погодила раніше Контактна група". Іншими словами, у регіоні:
► "Повинні запустити політичний процес шляхом проведення місцевих виборів під міжнародним контролем після надання окремим районам Донбасу особливого статусу з перспективою його подальшого закріплення на постійній основі".
Утім, документ начебто не містить конкретних кроків щодо передачі Києву контролю над кордоном.
Читайте також: Меркель, Макрон чи Зеленський: хто з "нормандської четвірки" може стати на бік Путіна
Повноцінна двостороння зустріч Путіна і Зеленського, на думку джерела, навряд чи можлива – хіба "на ногах". Попри це сам саміт може стати стимулом форсування гуманітарних процесів на Донбасі, а також наближення обміну полоненими за формулою "всіх на всіх".
Важливо й те, що на саміті не планують говорити про зміну формату мінських домовленостей чи про відмову від "Мінського формату" загалом.
Читайте також: Нормандська зустріч: чому Путін погодився і які умови висуватиме Росія