Міжнародна експертка Олена Снігир у програмі "Політична анатомія" заявила, що не зводила би тезу до такого вибору: Макрон та Меркель союзники України чи Путіна. Вони в першу чергу відстоюють інтереси Німеччини та Франції. Все залежить вже від Президента Володимира Зеленського. На скільки він зможе їх переконати в тому, що інтереси України, Німеччини та Франції співпадають.

Цікаво! Портнов зробив Порошенку "ведмежу послугу" – Чумак про справи в ДБР

"І Меркель, і Макрон вони союзники насправді Мінських домовленостей. Для них головне, щоб оцей документ та зобов’язання України, які є, щоб вони були виконані", – зазначив політичний оглядач Дмитро Литвин.

Ми бачимо риторику Макрона, що він говорить? Він говорить, що Росія не такий вже й ворог, й Путін не такий поганий. Зараз він починає загравати проти Трампа з Росією, говорячи, що в нього "вмер мозок",
– повідомив політолог Олег Петровець.

"Він (Макрон – 24 канал") починає вже розвертатися в сторону Росії й починає розпростати свої обійми туди. Про що це говорить? Про те, що вони втомилися від українського питання. Вони хочуть його чим швидше закрити, тому що це питання й потоку, й газу, й економіки. Зрозуміло, що вони зараз будуть вимагати, в тому числі й від Зеленського, якнайшвидше це питання закрити", – додав Олег Петровець.

Макрон та Меркель
Макрон та Меркель

Політичний оглядач Дмитро Литвин заявив, коли Макрон дивиться на ситуацію в Європі, то не бачить український конфлікт головним. Він не те, що втомився від нього, а має Сирію та Північну Африку, де в Лівії громадянська війна та постійний потік біженців. Для нього важливо домовитися з Путіним, щоб припинити громадянську війну в Лівії. Це набагато актуальніше завдання, ніж розібратися, що буде в Україні.

Що треба знати про зустріч у нормандському форматі

  • Востаннє у нормандському форматі український та російський президенти бачились ще у 2016 році
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.

Що таке нормандський формат?Формат переговорів про врегулювання ситуації на Донбасі. Перша зустріч у цьому форматі відбулася у французькій Нормандії. Учасники цих переговорів – Німеччина, Франція, Росія, Україна ("нормандська четвірка"). Перемовини можуть відбуватися на рівні голів держав і на рівні міністрів або представників МЗС.

Востаннє переговори "нормандської четвірки" відбулися у 2016 році. Надалі президент Росії Володимир Путін відмовився від участі у цих перемовинах, тож решта сторін контактували лише телефоном або на рівні радників і міністрів.