Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив 24 Каналу, як ці системи допоможуть у захисті неба. NASAMS має малу дальність – лише 40 кілометрів, але надійно перекриває середнє місто за периметром.

До теми Норвегія надасть Україні більше ЗРК NASAMS

Комплекс містить кілька компонентів:

  • радіолокаційна станція;
  • командна машина, у якій перебуває екіпаж;
  • кілька пускових установок – 4–8.

Оскільки в повідомленні про додаткові NASAMS ішлось про десять пускових установок, то можна припустити, що це два комплекси. Однак невідомо, скільки саме обладнання отримає Україна.

Про "начинку" NASAMS

Комплекс використовує ракету "повітря – повітря" AIM-120, яку свого часу зняли з винищувача F-16. Треба сказати, що подібне зробили не лише з NASAMS.

Ракети, які раніше запускали з авіації, також мають німецький ЗРК IRIS-T SLM та італійсько-французький ЗРК SAMP/T.

У цьому тисячолітті основні виробники зенітно-ракетних комплексів взяли найкращі ракети, які використовуються останні кількадесят років і гарно себе показали з літаків, і зібрали такі пускові установки,
– зазначив Світан.

Протиповітряна оборона України: останні новини

  • У вечірньому зверненні 2 лютого Володимир Зеленський повідомив, що в Україну прибули ще дві системи ППО. Президент не уточнив, які саме, але зазначив, що вони "збивають усе".
  • Попри проблеми з бюджетом у США, країна постачатиме озброєння для української ППО. Існує низка законтрактованих можливостей у межах ініціативи сприяння безпеці України (USAI).
  • Українцям постійно нагадують про заборону фільмувати роботу ППО. Кожен кадр може стати джерелом інформації для ворога.