В ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк припустив, чи наважиться Росія раптом відкрити другий фронт. До слова, армія квазі республіки становить понад 10 тисяч осіб.
Читайте також Кордон з невизнаним Придністров'ям: Гуменюк розповіла про ситуацію
Чому "владі" Придністров'я невигідна війна Росії з Молдовою
Цієї лінії фронту, яка зараз є в Україні, росіянам вистачає. Окупаційна армія концентрує свої ресурси для того, щоб кількісно продавлювати українську оборону.
Росія, авжеж, хотіла б відкрити другий фронт у війні з Україною. Проте, навіщо кримінальній "еліті" Придністров'я, яка комфортно торгує з Молдовою та ЄС, війна.
Сепаратисти сидять в грошах і заробляють. А війна однозначно приведе до особистих трагедій. Вони втратять все. Який сенс їм це втрачати?
– зауважив Подоляк.
Місцева кримінальна "еліта" хоче спокійно досидіти, поки не будуть врегульовані відносини між Молдовою і Придністров'ям після того, як війна в Україні завершиться. У цьому питанні ключове значення має те, яким буде фінал російської агресії.
Події можуть мати два варіанти розвитку. У випадку, якщо війна завершується поразкою Росії та країна-агресор піде на ізольовану трансформацію, то багато цих кримінальних закладених бомб сповільненої дії будуть розблоковані.
Все це завершиться, зокрема й з Придністров'ям,
– переконаний радник голови ОПУ.
Однак, якщо Росія залишиться, то сепаратисти будуть посилювати конфлікт й Молдова перебуватиме в стані перманентної війни, яка може в будь-який момент стати гарячою.
"Влада" Придністров'я звернулася до Росії: коротко
- Так звані "депутати" невизнаного Придністров'я вдень 28 лютого звернулися до Росії. Вони нібито попросили допомоги у Кремля через "економічну блокаду" з боку Молдови.
- Після цього Володимир Зеленський зустрівся з президенткою Молдови. Лідери обговорили нещодавні події у Придністров'ї, спроби Москви дестабілізувати там ситуацію та інструменти протидії Росії.
- У Євросоюзу закликали обидві сторони до конструктивного діалогу.