Макрон відзначив успіхи на шляху до врегулювання конфлікту на Донбасі: обмін полоненими, погодження формули Штайнмаєра, розведення військ на трьох ділянках та зменшення обстрілів.
Дивіться та читайте усі деталі про те, як відбувалася зустріч у нормандському форматі
Тепер треба за три чи чотири місяці узгодити всі передумови для проведення місцевих виборів у регіоні,
– сказав Макрон.
Меркель також нагадала про успіхи мирного процесу – зокрема, про міст у Станиці Луганській, який багато значить для людей, і про формулу Штайнмаєра.
Україна разом з Росією погодилися на неї і це великий прорив. Ми домовилися про три пункти: розмінування, зміцнення перемир'я і розведення сил на нових ділянках лінії розмежування,
– заявила канцлерка.
"Ми погодилися, що через чотири місяці ми зустрінемося знову, а до того радники і міністри готуватимуть умови для цього і для проведення місцевих виборів на Донбасі в тому числі", – підсумувала Ангела Меркель.
Дивіться відео пресконференції Зеленського, Путіна, Меркель та Макрона:
Що відомо про нормандський саміт 2019 року? Уперше з 2016 року лідери України Володимир Зеленський, Франції Еммануель Макрон, Німеччини Ангела Меркель і Росії Володимир Путін сіли за стіл переговорів.
Усі двосторонні та загальні зустрічі саміту відбувалия у закритому форматі. Головна тема саміту – подальші кроки і терміни встановлення миру на Донбасі.
Під час саміту також Зеленський і Путін вперше поговорили тет-а-тет, після чого глава Кремля запевнив, що зустріч з українським президентом пройшла "добре, по-діловому".