Депутат від партії "Слуга народу" Юрій Здебський зауважив, що оборонний комітет днями збереться для обговорення цього положення. За його словами, рішення ще не ухвалили.

До теми Від штрафів до обмеження волі: як карають ухилянтів, які намагаються нелегально перетнути кордон

Комітет ще не ухвалив рішення щодо обмежень для ухилянтів

Здебський зазначив, що на попередніх засіданнях оборонний комітет голосував проти правки, яка виключає з тексту законопроєкту весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства. Однак він наголосив, що той факт, що члени комітету проголосували, щоб прибрати цей розділ, не розв'язує проблеми.

Ми не можемо вплинути на людей, які не хочуть мобілізуватися, ні великими штрафами, нічим іншим. Механізм просто не працює. Тому рішення ще не ухвалено, комітет ще буде його розглядати,
– наголосив нардеп.

Попри це, він запевнив, що вже ухвалили рішення зібрати нардепів у Раді для розгляду питання про обмеження для ухилянтів. І вже після того, як всі зберуться та проголосують за законопроєкт, з'явиться остаточно пропрацьована порівняльна таблиця документа.

Наразі точна дата засідання Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони невідома.

Раніше писали про можливе скасування обмежень

  • Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки на засіданні 12 березня, обговорив поправки до законопроєкту про мобілізацію. Під час засідання члени комітету, ймовірно, вирішили вилучити із законопроєкту пункти про обмеження для ухильників.
  • За словами народної депутатки Ірини Фріз ці обмеження стосувалися блокування рахунків ухилянтів. Те саме стосувалося й виїзду цих громадян за кордон і водіння автомобілями.
  • Народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що за результатами голосування в комітеті 7 членів комітету проголосували "за", а 6 – "проти", що призвело до виключення цього положення з мінімальною перевагою в один голос.
  • Народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що розгляд правок до законопроєкту може затягнутися через їх кількість. Нардепи розглянули лише 300 правок з 4 269.