Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, те що роблять деякі посадовці – це вже не просто корупція, а мародерство.
Читайте також: Президент буде за максимальне покарання, – Данілов про можливість "посадок" фігурантів обшуків
Корупція деморалізує суспільство
Михайло Подоляк зазначив, що, на жаль, явище корупції в Україні нікуди не поділось й перетворилось на мародерство, бо ті посадовці, які дозволяють собі красти, розуміють, що в країні війна, економіка сильно страждає, а деякі люди зовсім втратили все.
Тут є дуже "гарні" хлопці, які чудесно себе почувають, які можуть дозволити собі розпоряджатись сумами в мільярд гривень, два мільярди гривень. Це ті гроші, які ми збираємо, які бюджет віддає на конкретну роботу під назвою: "захистити право цієї держави існувати",
– сказав Михайло Подоляк.
Радник Голови Офісу Президента розповів, що позиція президента з приводу антикорупційних дій та алгоритму дуже чітка. Він розповів, що нинішня ситуація – це, по суті, мародерство, бо економіка країни дуже сильно страждає, а тому терпіти такого ставлення у владі намірів не мають.
Терпець урвався, це по-перше. Тому, що під час війни – це навіть вже не корупція, а давайте знову ж таки юридично коректно говорити – це мародерство. Тобто люди свідомі щодо того, що країна потерпає суттєво від війни, економіка просіла практично на половину, на 50%,
– зауважив Подоляк.
Радник Голови Офісу Президента також висловився з приводу політичної складової нинішніх обшуків та слідства. Він зазначив, що будуть політичні відставки.
Михайло Подоляк розповів, що 116 місце України в індексі глобальної корупції дуже деморалізує, а тому, потрібно "позбутись традиційних українських засобів заробляння". Мається на увазі близькість до того чи іншого міністра або адміністративного органу.
В очікуванні "посадок"
"Є політична складова, про яку президент минулого тижня якраз заявив. Тобто політичні відставки. Далі йде слідство й президент наголошував, що це слідство дуже швидке, тому що дані є. Після цього будуть вже конкретні підозри, обшуки, як це має бути процесуально, вони мають бути, а після цього будуть підозри", – сказав посадовець.
За словами Михайла Подоляка, в першу чергу це стосується Міністерства оборони та державних адміністрацій в регіонах.
Повне інтерв'ю з Михайлом Подоляком дивіться на ютубі 24 Каналу о 19:00
Також в Офісі Президента не оминули увагою так званий "великий бізнес", яким там вважають "корупційною архітектурою". Подоляк зазначив, що певні люди отримують надприбутки через те, що віддають 30% цих надприбутків за адміністративні рішення на свою користь, які суперечать інтересам держави.
"Будуть масові звільнення, а після масових звільнень, будуть масові розслідування, а після них будуть в будь-якому випадку – посадки. Тому не можна, прикриваючись війною, зробити вигляд, що у нас все чудово з точки зору внутрішньої координації і грошових потоків, і виконавчих рішень", – підсумував Подоляк.
"День обшуків" в Україні: що відомо
- Першого лютого 2023 року розпочались обшуки в різних владних установах країни.
- Силовики прийшли з обшуками до виконувачки обов'язків начальника податкової служби Києва Оксани Датій. У неї знайшли "список бажань", в якому вона мріяла про соболину шубку, заробити 1 мільйон доларів та поїздку до Лондона.
- Також з обшуками завітали до ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова, депутата Вадима Столара та бізнесмена Ігоря Коломойського.
- В ДБР заявляють, що така "чистка" – це лише початок, а корупція є не менш небезпечним ворогом, ніж Росія.