За словами голови Вільної профспілки шахтарів Михайла Волинця, одному із загиблих – лише 22 роки. Його тіло вже підняли на поверхню. Іншого 48-річного шахтаря дістали з-під завалу за деякий час, оскільки рятувальники не виявили чоловіка одразу.

Читайте також: Зеленський зустрівся з шахтарями після трагедії на шахті Львівщини: ключові тези і відео розмови

Волинець додає, коли стався обвал, робітники проводили роботи з закріплення сполуки. Загалом на шахті перебувають 69 гірників, з яких 21 особа – на аварійній ділянці.

Випадок стався у лаві. Працівники виконували наряд на сполученні лави та штреку. Можливо, це порушення гірничого масиву, можливо, порушення паспорту ведення робіт або техніки безпеки охорони праці,
– розповів Михайло Волинець у коментарі 24 каналу.

Що таке лава? Це підземна очисна гірнича виробка, в якій проводиться видобуток корисних копалин. Має значну протяжність – від декількох десятків до декількох сотень метрів. Один бік лави утворено масивом вугілля (забоєм лави), а інший – закладним матеріалом або заваленою породою виробленого простору. Має виходи на транспортний і вентиляційний виймальні штреки або на просіки.

Що таке штрек? Це горизонтальна (з кутом нахилу не більше ніж 3 градуси) гірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на денну поверхню та є розміщеною за простяганням рудного тіла.

Що таке просік? Це допоміжна горизонтальна підземна виробка, призначена для провітрювання або з’єднання інших виробок у процесі їх проходження. Просіки проходять паралельно штреку, частіше всього в товщі корисної копалини та з’єднуються зі штреком за допомогою печей. Їх також використовують для пересування людей і транспортування вантажів.

У державному підприємстві "Львіввугілля" уже підтвердили інформацію про смерть двох гірників. За їхніми словами, мовиться про Михайла Турка та Михайла Павлика. Обоє – місцеві жителі. На шахті "Лісова" працювали на дільниці з видобутку вугілля №1.

Михайло Турко – народився у 1997 році. Неодружений, загальний стаж роботи та стаж роботи за професією (гірник) – 9 місяців.

Михайло Павлик – народився у 1971 році. Працював гірником з ремонту гірничих виробок. Одружений, має трьох неповнолітніх дітей, загальний стаж роботи – 18 років 6 місяців, за професією – 10 років 6 місяців.

На місці працювали співробітники ДСНС, медики, поліція та представники Державної воєнізованої гірничо-рятувальної служби. Триває розслідування причин і обставин трагедії. Створено спеціальну комісію. Після аварії шахта працює у штатному режимі.
Це вже не перший смертельний випадок на шахті "Лісова". Зокрема, у 2017 році тут постраждав гірник, коли виконував ремонт електродвигуна прохідницького комбайну. Згодом чоловік помер у лікарні.
Аварія на шахті "Лісова", дивіться відео:
які ще нещасні випадки на шахтах ставалися останнім часом в україні: